Chudy Wawrzyniec: bieg ultra na 80 i 50 km w Beskidzie Żywieckim

Już 11 sierpnia o 4 nad ranem około 300 biegaczy wystartuje w pierwszej edycji biegu ultra w Beskidzie Żywieckim. Do pokonania jest 80 i 50 kilometrów krętych, wymagających górskich ścieżek. Uczestnicy wystartują w Rajczy, skończą pod sceną w Ujsołach. Jeszcze można zgłosić swój udział.

Trasa poprowadzi uczestników z Rajczy do Zwardonia, a później czerwonym i niebieskim szlakiem po granicznych grzbietach przez Wielką Raczę, Przegibek, Wielką Rycerzową, Oszust, Przełęcz Glinka, przez Krawców Wierch do Trzech Kopców, dalej żółtym szlakiem przez Halę Lipowską, Zapolankę do Ujsół. Dla tych, którzy będą chcieli zmierzyć się z biegiem ultra, ale w trochę krótszej wersji - organizatorzy przewidzieli możliwość skrócenia trasy do 50 km. Rozejście będzie się znajdowało przy Wielkiej Rycerzowej i to tam uczestnicy będą podejmowali decyzję którą trasę wybierają. Nie muszą tego wcześniej deklarować. Trasa 50 km poprowadzi zielonym szlakiem z Wielkiej Rycerzowej przez Muńcuł do Ujsół.

Mapa Ultramaratonu Chudy Wawrzyniec w Beskidzie ŻywieckimMapa Ultramaratonu Chudy Wawrzyniec w Beskidzie Żywieckim Wydawnictwo Compass Trasy Ultramaratonu Chudy Wawrzyniec - na pomarańczowo oznaczono wspólną część trasy 80 i 50 km, na żółto - trasę 50 km, na czerwono - 80 km, mapa Wyd. Compass

Na 80 km wąskich ścieżek, stromych podejść i dających mnóstwo frajdy zbiegów, uzbierało się trochę ponad 3000 metrów przewyższenia. Trasa jest wymagająca, ale przyjemna - biegnie się po granicy - w górę i w dół, nie ma bardzo długich, monotonnych podejść/podbiegów. Jest za to różnorodnie i jeśli pogoda dopisze - będą piękne widoki na Tatry i Małą Fatrę.

Chudy Wawrzyniec - patron ultramaratonu w Beskidzie ŻywieckimChudy Wawrzyniec - patron ultramaratonu w Beskidzie Żywieckim Bartek Różycki Wizerunek patrona ultramaratonu - Chudy Wawrzyniec Rys. Bartek Różycki

Strona zawodów z trasą, profilami i regulaminem: www.chudywawrzyniec.pl Dodatkowo informacje na temat biegu można śledzić na Facebooku www.facebook.com/ChudyWawrzyniec .

Polska Biega objęła patronat nad Ultramaratonem Chudy Wawrzyniec.

Uwaga! Chudy Wawrzyniec jest biegiem kwalifikującym do Ultra-Trail du Mont-Blanc. Trasa 80 km daje 2 punkty, 50 km 1 punkt.

Dołącz do nas na Facebooku.