Cała Polska Biega z Mapą - znamy już termin majowych biegów na orientację

Pierwsza edycja biegów na orientację Cała Polska Biega z Mapą odbyła się w maju 2011 roku. W parkach kilku dużych miast Polski biegały na orientację setki osób. Znamy już termin przyszłorocznej edycji akcji, swoje umiejętności nawigacyjne będzie można sprawdzić w sobotę 12 maja 2012 roku!

Pięć miast, które w 2011 roku zorganizowały imprezy główne w ramach akcji Cała Polska Biega z Mapą  - Gdynia, Kraków, Łódź, Warszawa i Wrocław, potwierdziły, że również w roku następnym podejmą się tego wyzwania.

Cała Polska Biega z Mapą 2011, Warszawa, Pole MokotowskieCała Polska Biega z Mapą 2011, Warszawa, Pole Mokotowskie Joanna Parfianowicz Fot. Joanna Parfianowicz Cała Polska Biega z Mapą 2011, Warszawa, Pole Mokotowskie

Biegi organizowane są w parkach w dużych miastach w Polsce (chociaż pomysłodawcy zachęcają również mniejsze miasta do organizacji imprez tego dnia). Każdy uczestnik dostaje profesjonalną mapę do biegów na orientację, która bardzo różni się od tradycyjnych map turystycznych, z którymi mamy do czynienia np. wybierając się w góry. Zaskakujące są przede wszystkim kolory. Na biało oznacza się dobrze przebieżne lasy, pomarańczowe są polany, jasny zielony oznacza las, po którym trudniej jest biec. Zielonych kropek warto się wystrzegać - oznaczają jeżyny. Taka mapa jest niebywale dokładna. Mamy na niej wszystkie, nawet najdrobniejsze ścieżki, w biegach parkowych również żywopłoty (odwzorowane bardzo wiernie), klomby z kwiatami, każdą małą sadzawkę, pojedyncze drzewa. Na mapie zaznaczone są punkty, które trzeba znaleźć w terenie. Oczywiście w jak najkrótszym czasie. Należy je podbić w kolejności - w przeciwnym razie nie zostaniemy sklasyfikowani.

Cała Polska Biega z Mapą 2011, Warszawa, Pole MokotowskieCała Polska Biega z Mapą 2011, Warszawa, Pole Mokotowskie Joanna Parfianowicz fot. Joanna Parfianowicz Cała Polska Biega z Mapą 2011, Warszawa, Pole Mokotowskie

To naprawdę fajna i bardzo intensywna zabawa. Nie biegamy zwykle dłużej niż 30 minut, trening przypomina interwały, ale musimy jeszcze skupić się na tym by myśleć i odnajdować drogę. A każdy kolejny poprawny punkt to spora satysfakcja. Czas mija bardzo, bardzo szybko.

Polecamy!

Cała Polska Biega z Mapą - biegi na orientację odbędą się w maju 2012Cała Polska Biega z Mapą - biegi na orientację odbędą się w maju 2012 Materiały prasowe organizatora akcji

Przeczytaj o co chodzi w imprezie.

Wszelkich informacji w sprawie akcji Cała Polska Biega z Mapą udziela Komisja Strategii Rozwoju i Promocji - promocja@orienteering.org.pl.

Więcej informacji znajdziesz na stronie organizatora: www.biegajzmapa.pl

Dołącz do nas na Facebooku.