Zimowe Biegi Górskie w Falenicy - ściganie po wydmach Mazowsza 9 marca

Jeśli myślisz, że w Warszawie nie da się zorganizować biegu górskiego - to znaczy, że nie startowałeś jeszcze w Falenicy. 255 metrów pod górę, na 10 kilometrach trasy - to da się zrobić mając do dyspozycji właściwie... jedną wydmę. Bieg ma fajny klimat - można się zmęczyć, pobiegać pod górę i w dół po niełatwym, piaszczystym, albo usianym korzeniami podłożu. Po raz kolejny odbywa się kultowy cykl biegów. 9 marca ostatnia odsłona cyklu.

Do pokonania jest jeden z trzech dystansów, ponieważ bieg odbywa się na pętli 3,33 km (z przewyższeniem 85 m) - można ją przebiec raz, dwa lub trzy razy. Uczestnicy sami decydują na jakim dystansie chcą pobiegać. Start zlokalizowany jest w pobliżu szkoły nr 124 w Falenicy przy ulicy Bartoszyckiej 45/47, u podnóża wydmy na terenie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Impreza rozpocznie się o godzinie 11.

Dlaczego warto przyjść? Bo można się naprawdę fajnie zmęczyć, pobiegać w terenie, w ładnej, zimowej scenerii, popracować nad siłą biegową. Biegi górskie w Falenicy są dobrą motywacją do zimowego treningu pod wiosenne półmaratony i maratony. Przeczytaj również artykuł: Magia Zimowych Biegów Górskich w Falenicy .

Termin ostatniego biegu z cyklu: 9 marca

Harmonogram imprezy: - 11.00 - 10 km, dla uczestników deklarujących czas pokonania trasy 48 minut; - 11.03 - 10 km, dla pozostałych. - 11.06 - 6,6 km i 3,3 km.

Jak zgłosić swój udział? - poprzez formularz zgłoszeniowy - preferowana forma zgłoszenia - w dniu imprezy od godziny 9:00 w biurze zawodów: w Szkole Podstawowej nr 124, Falenica, ul. Bartoszycka 45/47

Odbiór numerów startowych w biurze zawodów do godz.10.45.

Ile to kosztuje? 6 zł

Kontakt z organizatorem: malgorzata-k@wp.pl

Trasa biegu (jedna pętla ma 3,33 km):

Zimowe Biegi Górskie w Falenicy - 10-kilometrowa trasa wspina się 21 razy na wydmę w Mazowieckim Parku KrajoborazowymZimowe Biegi Górskie w Falenicy - 10-kilometrowa trasa wspina się 21 razy na wydmę w Mazowieckim Parku Krajoborazowym Archiwum organizatora biegu Archiwum organizatora biegu

Dołącz do nas na Facebooku.