GP Łodzi w biegach przełajowych i nordic walking - 11 marca

W niedzielę 11 marca odbędzie się przedostatnia impreza z cyklu II edycji Grand Prix Łodzi w biegach przełajowych i nordic walking. Uczestnicy będą biegać po terenie Parku 3 Maja, na pięciokilometrowej trasie.

Akcja Polska Biega objęła patronat nad II Grand Prix Łodzi w biegach przełajowych.

Cykl imprez potrwa do 1 kwietnia 2012 roku. Na starcie każdego z biegów staje ponad 300 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Po biegu na wszystkich uczestników GP czeka poczęstunek, ciepła herbata oraz kawa od Idee Kaffee. Odbywa się również losowanie nagród od partnerów cyklu. Przed startem imprez można skonsultować się z ekspertami w zakresie treningu: Krzysztofem Pietrzykiem (LA), Robertem Nowickim (Fizjoterapeuta), Pauliną Kruk (Dietetyk).

W odróżnieniu od wielu zawodów sportowo-rekreacyjnych, podczas poszczególnych imprez w ramach Grand Prix Łodzi nie są nagradzani zwycięzcy, natomiast nagrody losowane są wśród wszystkich uczestników. Zawodnicy i zawodniczki w całym cyklu rywalizować będą w licznych kategoriach wiekowych. W cyklu najważniejsza jest dobra zabawa. Dodać należy, że w zawodach oprócz amatorów aktywnego wypoczynku startują zawodnicy, którzy w tym sezonie zdobywali medale Mistrzostw Polski i Świata w biegach na orientację oraz biegach górskich. Jest to kolejny dowód, że Grand Prix Łodzi łączy nie tylko różne pokolenia łodzian, ale również amatorów i zawodowców, którzy wspólnie tworzą rodzinną atmosferę, towarzyszącą uczestnikom podczas wszystkich imprez.

Grand Prix Łodzi w biegach przełajowych 2012, pierwszy bieg z cykluGrand Prix Łodzi w biegach przełajowych 2012, pierwszy bieg z cyklu Archiwum organizatora GP Łodzi w Biegach Przełajowych

W ramach imprezy odbędzie się również Akademia Maratonu, czyli zajęcia z ekspertami z zakresu fizjoterapii - Robertem Nowickim oraz lekkiej atletyki - Krzysztofem Pietrzykiem, którzy na każdej z sześciu imprez będą prowadzić warsztaty mające na celu pomóc przede wszystkim początkującym miłośnikom aktywnego wypoczynku.

Garść informacji:

  • W zawodach mogą wziąć udział wszyscy chętni, którzy ukończyli 15 lat.
  • Rejestrować będzie się można również w dniu imprezy, w biurze zawodów na terenie "Łodzianki" do godziny 11:15.
  • Szczegółowy regulamin oraz formularz do elektronicznych zgłoszeń można znaleźć na stronie www.gplodzi.pl .

Terminarz imprez w ramach Grand Prix Łodzi 2012: V Bieg/Marsz - 11 marca 2012 r. VI Bieg/Marsz - 1 kwietnia 2012 r.

Program imprezy: 10:00 - otwarcie biura zawodów 11:00 - akademia maratonu - warsztaty z instruktorem biegania oraz fizjoterapeutą 11:15 - zamknięcie biura zawodów 12:00 - start biegu przełajowego 12:03 - start nordic walking 13:05 - losowanie nagród 13:30 - zakończenie imprezy

Przeczytaj więcej na temat Grand Prix Łodzi w biegach przełajowych.

JAK BYŁO?

Relacja: Maciej Tracz

Pierwsza edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem między innymi ze względu na przyjacielską i przyjazną biegaczom atmosferę. Również dlatego, że w okresie zimowym na biegowej mapie województwa łódzkiego była niezwykła pustynia. Do sukcesu przyczynił się również niezbyt wymagający dystans, który dla amatorów nie powinien stanowić problemu a dla wytrenowanych zawodników jest znakomitym sprawdzianem. W tym roku organizatorzy poszli za ciosem. Efektem pracy włożonej w zeszłym roku była bardzo wysoka frekwencja już podczas pierwszej z 6 zaplanowanych edycji. Na starcie stanęło blisko 350 osób startujących zarówno w biegu jak i w GP w Nordic Walking. Niestety ze względu na remont nawierzchni w Parku 3 Maja trasa została nieznacznie zmodyfikowana. Nie pozwoliło to na porównanie wyników z zeszłego roku. Na plus za to należy zaliczyć dokładny pomiar trasy. Jesienna pogoda była idealna do ruszenia na trasę zawodów. W czasie imprezy uczestnicy mieli możliwość skonsultowania się zarówno z ekspertem biegowym, fizjoterapeutą jak i można było zasięgnąć porady u pani dietetyk. Podczas kolejnych imprez z cyklu również będzie taka możliwość a niewykluczone, że konsultantów będzie przybywać. Jak widać podejście organizatorów jest nastawione na jak najlepszy serwis dla biegaczy i traktowanie każdego uczestnika jak najbardziej indywidualnie.

Dołącz do nas na Facebooku