Nocne biegi na orientację "Warszawa Nocą" - ostatni etap 13 marca

Warszawa Nocą to cykl imprez sportowych organizowanych od listopada do marca co miesiąc na terenie Warszawy. Na starcie każdy dostaje mapę z zaznaczonymi punktami, które musi odnaleźć w terenie, w jak najkrótszym czasie. Boisz się, że się zgubisz? To prostsze niż ci się wydaje. W bieganiu na orientację nie ma nudy. Następny, ostatni z cyklu bieg, odbędzie się 13 marca na Ursynowie, przy ulicy Kazury.

Cykl Warszawa Nocą odbył się po raz pierwszy na przełomie ubiegłego i aktualnego roku i cieszył się większym zainteresowaniem niż mogli to sobie wyobrazić jego pomysłodawcy. W świetle czołówek, z mapą biegało po warszawskich parkach po 200-300 osób. Sprinterskie biegi na orientację różnią się formułą - czasami punkty trzeba zebrać po kolei, czasami samemu wybiera się kolejność, niekiedy na mapie zmienia się skala i trzeba trochę więcej pogłówkować. Czasem wszyscy startują razem, niekiedy start jest interwałowy. W najbliższej edycji będziemy biegać w okolicach "Górki Kazurki". Start interwałowy, pierwszy zawodnik rusza o godz. 19.

Jak się zgłosić?

Poprzez formularz na stronie zawodów: www.unts.waw.pl.

Kategorie:

Profesjonaliści 3.1 km, 29 PK Zuchwali 2.7 km, 23 PK Początkujący 1.3 km 10 PK Dzieci 1.7 km 12 PK

Kiedy, co i jak?

13 marca Kazury, start interwałowy, godz. 19 Centrum zawodów: Gimnazjum nr 94, ul. Na Uboczu 9, Warszawa

Ile to kosztuje?

10 zł - zgłoszenie w terminie (do 10 marca) 15 zł - zgłoszenie po terminie 3 zł - wypożyczenie karty SI

Podczas każdego etapu zawodnicy mają do wyboru cztery trasy zróżnicowane pod kątem długości i poziomu trudności, więc znajdzie się coś zarówno dla tych początkujących, jak i dla bardziej zaawansowanych zawodników. Organizatorzy zapewniają doskonałą zabawę w postaci aktywności fizycznej, i jednocześnie fantastyczny sposób na urozmaicenie długich, zimowych wieczorów.

Warszawa Nocą - nocne biegi na orientacjęWarszawa Nocą - nocne biegi na orientację Joanna Parfianowicz

To nie są zwykłe zawody biegowe. Dostajesz kolorową, bardzo szczegółową mapę, chip elektroniczny rejestrujący międzyczasy z każdego punktu kontrolnego, potem bierzesz udział w losowaniu cennych nagród.

Warszawa Nocą - etap 3, nocne biegi na orientację na Polu MokotowskimWarszawa Nocą - etap 3, nocne biegi na orientację na Polu Mokotowskim Joanna Parfianowicz

Boisz się, że się zgubisz? Bieganie na orientację nie jest takie trudne, a do tego sprawia niesamowitą przyjemność. Na mapie zaznaczony będziesz miał start i kolejne punkty kontrolne. Sam zdecydujesz, którędy do nich dotrzeć - jaki wariant wybrać. Potem okaże się, że zaplanowanie a realizacja planu to jeszcze nie to samo W końcu jednak poczujesz się pewniej, zobaczysz, że każde zawody i trening z mapą to niepowtarzalne wyzwanie i świetna zabawa.

Przeczytaj jak było w ubiegłym roku podczas drugiego etapu Warszawa Nocą na Szczęśliwicach. Przeczytaj i zobacz jak było w ubiegłym roku 4 stycznia na Polu Mokotowskim.

Info: unts.waw.pl Dołącz do nas na Facebooku.