Bieg po Złoto - korytarzami kopalni

Już 5 listopada będzie można pobiegać korytarzami kopalni złota w Złotym Stoku. Pięć kilometrów nietypowej, bardzo malowniczej trasy wiodącej częściowo przez podziemne korytarze oraz jary - gwarantujące bardzo strome i trudne technicznie podbiegi i zbiegi. Wszystko to oraz oprawa biegu stwarzają niepowtarzalny klimat - warto rozważyć wycieczkę do Złotego Stoku...

W takim biegu nie da się skupić tylko na tempie, odizolować od otoczenia. Tutaj liczy się również precyzja biegu - niskie stropy w sztolniach, metalowe podziemne schody czy tory podziemnej kolejki wymagają zachowania szczególnej uwagi. W naziemnej części trasy do pokonania są tylko strome, leśne podbiegi.

Organizator zapewnia jednak, że wymagająca trasa nie jest tylko dla wytrawnych biegaczy, ale także dla amatorów biegania i aktywnego wypoczynku.

Dzień przed biegiem głównym (4 listopada) dzieci i młodzież mogą wziąć udział w biegach towarzyszących. W tym roku w Złotym Stoku odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików w Biegach Górskich na Krótkim Dystansie.

To dobra okazja do spędzenia biegowego weekendu wspólnie z rodziną - raczej nikt nie będzie się nudził. Oprócz biegów będą pokazy filmów i zdjęć z zawodów.

Trasa BIEGU PO ZŁOTO:

Dystans wynosi około 5 km. Trasa jest bardzo urozmaicona i ciekawa - przebiega przez podziemne korytarze, sztolnie, wąwozy i skarpy. Jej pokonanie sprawi nieco wysiłku, ale pozostawi także niezapomniane wrażenia. Mimo że podziemne korytarze są oświetlone, to zalecane jest bieganie z własnym oświetleniem (najlepiej latarki czołówki). Najniższe miejsce w kopalni wynosi 1,80 m, a zatem osoby wyższe powinny uważać pokonując niektóre fragmenty podziemnych korytarzy. Można skorzystać z kasków organizatora (można je pożyczyć przed startem). Odcinek w sztolni Czarna Dolna prowadzi po torach kolejki wąskotorowej, po których można biec. Pomiędzy sztolnią Czarna Dolna, a Czarna Górna są do pokonania ponad 30-metrowe schody (w podziemiach). W drugiej części trasy jest odcinek w górę strumienia (ścieżka), a potem krótki, ale treściwy podbieg na szczyt wzniesienia. Cała trasa będzie oznakowana taśmą, a dodatkowo w newralgicznych miejscach będą stali sędziowie wskazujący kierunek biegu.

Piątek, 4 listopada 2011 r.

8.00-18.00 - Mistrzostwa Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików w Biegach Górskich na Krótkim Dystansie 18.00-22.00 - rejestracja zawodników w Biurze Zawodów 18.00-20.00 - możliwość zapoznania się z trasą biegu 20.00-22.00 - imprezy towarzyszące (pokazy zdjęć, filmów z zawodów)

Sobota, 5 listopada 2011 r.

8.00-10.00 - rejestracja zawodników w Biurze Zawodów 10.40 - ceremonia otwarcia zawodów 10.45 - krótka odprawa techniczna od 11.00 - START (interwałowy, co 20 sek. kolejni zawodnicy) 15.00 - ceremonia wręczenia nagród, dekoracja zwycięzców 12.00-15.00 - posiłek dla uczestników 18.00-22.00 - imprezy towarzyszące (pokazy zdjęć, filmów z zawodów)

Kiedy: 4 listopada 2011 r. (piątek) - Mistrzostwa Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików w Biegach Górskich na Krótkim Dystansie

5 listopada 2011 r. (sobota) - BIEG PO ZŁOTO 2011

Gdzie: Kopalnia Złota w Złotym Stoku Biuro Zawodów : Kopalnia Złota w Złotym Stoku ul. Złota 7, 57-250 Złoty Stok www.kopalniazlota.pl Start i meta: plac przy Kopalni Złota w Złotym Stoku Więcej informacji na stronie organizatora: www.biegpozloto.pl Dołącz do nas na Facebooku.