Biegiem po miód

Lubicie łączyć bieganie z podróżami? Nie trzeba jechać nigdzie daleko, niekoniecznie za granicę na światowej sławy maratony czy półmaratony. Odbywają się w Polsce imprezy o nipowtarzalnym charakterze, na których można dowiedzieć się masy ciekawostek, zdegustować lokalne specjały i oczywiście pobiegać! W najbliższy weekend (23-25 września) wszystko to będzie można połączyć w Przemkowie - na XII Dolnośląskim Święcie Miodu i Wina...

Święto miodu i wina rozpocznie się już 23 września, w piątek w Przemkowskim Ośrodku Kultury. Kulminacja najciekawszych wydarzeń będzie jednak miała miejsce w sobotę 24 września. O godzinie 12 rozpocznie się IX Ogólnopolski Bieg po Miód po ulicach miasta (z udziałem osób niepełnosprawnych).

O 15 będzie można zobaczyć pokaz miodobrania zorganizowany przez Koło Pszczelarzy, posłuchać muzyki na żywo, zobaczyć pokazy pantomimy, żonglerki, kręcenia talerzami, chodzenia na szczudłach i wiele innych. Zaplanowano również atrakcje dla miłośników motoryzcji - pokazy pojazdów zabytkowych i kolekcjonerskich, paradę motocykli i pokaz ekstremalnej jazdy na motocyklach.

Do biegu będzie się można zapisać w sobotę w godzinach 10.30-11.30 przy Mecie na Placu Wolności. Bieg główny - dla dorosłych ma 5 km i rozpocznie się o godzinie 13.30, poza tym odbędą się biegi dla dzieci (początek o godz. 12).

Więcej informacji znajdziecie na stronie: swietomiodu.przemkow.npc.pl Regulamin biegu .

Dołącz do nas na Facebooku.