Biegnij Warszawo, biegnij!

Już 2 października ulice centrum Warszawy zostaną zaatakowane przez 10 000 białych koszulek. Uczestnicy największego masowego biegu w Polsce - Biegnij Warszawo pokonają w nich 10 kilometrów. To bieg o naprawdę niepowtarzalnej atmosferze - właśnie dlatego, że startuje w nim tyle osób. Dla wielu z nich to pierwsze pokonane na zawodach kilometry, pierwsza "dycha", dla niewielkiej garstki śmiałków to pierwsze biegowe kroki! Niesamowitą atmosferę potęguje bieg po zamkniętych ulicach centrum. Tego dnia Warszawa należy do biegaczy.

Ten dzień to wielkie biegowe święto. Zwłaszcza dla nowoupieczonych biegaczy, dla których jest to pierwszy wyścig. Bo Ci, którym zdarzyło się biec w Warszawie maraton mieli okazję podeptać asfalty ulic centrum - inni bywają tutaj tylko samochodem. A wrażenie jest niesamowite. Zwłaszcza gdy podbiega się ulicą Belwederską i spojrzy przed siebie i za siebie. Wielka ściana koszulek w jednym kolorze wygląda niesamowicie. To bardzo dobra impreza na debiut. Niezwykła atmosfera biegu sprawia, że kilometry nie ciągną się w nieskończoność. Czas mija szybko i przyjemnie. W tym roku w Biegnij Warszawo weźmie udział 10 000 biegaczy.

'Biegnij Warszawo' 2010"Biegnij Warszawo" 2010 Fot. Franciszek Mazur / Agencja Wyborcza.pl Biegnij Warszawo 2010

Start zaplanowano na godzinę 11:00 z ulicy Czerniakowskiej (w pobliżu Alejki Kusocińskiego), a meta zlokalizowana będzie przy ul. Łazienkowskiej, tuż obok Torwaru. Program

08:00 - otwarcie biura imprezy 09:00 - rozgrzewka przed startem 10:30 - przejście na linię startu Biegnij Warszawo i Maszeruję-Kibicuję 11:00 - start biegu z ulicy Czerniakowskiej 14:00 - zakończenie imprezy

Trasa Do przebiegnięcia uczestnicy mają tradycyjnie 10 kilometrów. Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i IAAF, oznakowany jest każdy kilometr. Limit czasu na jej pokonanie wynosi 2 godziny. Na półmetku będzie można napić się wody. Czas biegu (od przekroczenia linii startu do linii mety, czas netto) rejestrować będą specjalne jednorazowe chipy zintegrowane z numerem startowym.

Na mapie kolorem czerwony oznaczono trasę Biegnij Warszawo, a niebieskim Maszeruję Kibicuję.

'Biegnij Warszawo' 2010

Pakiet startowy kosztuje 60 zł. W nim znajduje się: Koszulka biegowa NIKE Dri-Fit Numer startowy Zintegrowany chip do pomiaru czasu

'Biegnij Warszawo' 2010"Biegnij Warszawo" 2010 Fot. Franciszek Mazur / Agencja Wyborcza.pl Biegnij Warszawo 2010

Do biegu można się zapisać na www.biegnijwarszawo.pl

Maszeruję Kibicuję

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych na akcję dodatkową: Maszeruję Kibicuję, imprezę, która odbywa się równolegle z Biegnij Warszawo. W zeszłym roku w marszu aktywnych kibiców wzięło udział blisko 5000 tysięcy osób. 2 października 2011 odbędzie się kolejna edycja tej imprezy.

Jak się zgłosić do Maszeruję Kibicuję?

Na stronie internetowej www.biegnijwarszawo.pl/maszeruje-kibicuje/rejestracja wypełniasz specjalny formularz podając swoje dane. Następnie uiszczasz opłatę startową wynoszącą 25 PLN (dwadzieścia pięć złotych) wybranym przez siebie kanałem płatniczym: kartą lub przelewem. Po zaksięgowaniu przelewu na podany adres e-mail otrzymujesz potwierdzenie dokonania rejestracji. Podczas rejestracji na stronie internetowej automatycznie tworzone jest konto użytkownika - dzięki niemu sprawdzisz stan płatności lub zmienisz swoje dane. Jeśli Ty lub Twoi bliscy posiadacie już konto na stronie Biegnij Warszawo, możecie je wykorzystać przy rejestracji do Maszeruję Kibicuję. Z jednego konta możesz zarejestrować nieograniczoną ilość uczestników - zaproś do Maszeruję Kibicuję swoich przyjaciół, rodzinę znajomych. Limit uczestników wynosi 5 tysięcy osób; w przypadku wyczerpania limitu organizator zastrzega sobie możliwość wcześniejszego zakończenia rejestracji.

Każdy uczestnik marszu otrzymuje:

Okolicznością koszulkę sportową. Napoje za linią mety. Możliwość zakupienia niebieskiej koszulki NIKE Dri-Fit w promocyjnej cenie.

Do Biegnij Warszawo można się przygotować w czasie Przedbiegów organizowanych przez Akademię Leona Koźmińskiego. Przeczytaj artykuł o treningach .

Akademickie Przedbiegi, Agrykola, przygotowanie do Biegnij Warszawo 2011Akademickie Przedbiegi, Agrykola, przygotowanie do Biegnij Warszawo 2011 Archiwum Organizatora

Dołącz do nas na Facebooku.