Zabiegamy o nadzieję

4 września Stowarzyszenie Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki SARCOMA zaprasza wszystkich fanów biegania na kolejną edycję Onkobiegu. Cel - pomóc podopiecznym stowarzyszenia oraz Centrum Onkologii - Instytutowi w Warszawie. Poza tym - edukacja ludzi w zakresie tego szczególnego rodzaju nowotworu, jakim są mięsaki. Społeczna świadomość jest niesamowicie ważna. Każdy biegnie ile chce po jednokilometrowej pętli wokół Centrum Onkologii - jedynym ograniczeniem jest limit - 60 minut.

Czwarta edycja biegu, czwarty września, czwórka oznacza w numerologii spokój oraz nadzieję. Bieg odbywa się po kilometrowej pętli wokół warszawskiego Centrum Onkologii. Oficjalnym hasłem biegu jest "Zabiegamy o nadzieję", a dopełnieniem tego motta - "Razem możemy więcej". Każdy z uczestników może wybrać liczbę okrążeń, którą chce zrobić. Każdy biegacz dostaje na pamiątkę koszulkę i medal. Organizatorzy dbają o atrakcje dla najmłodszych oraz melomanów - po biegu można posłuchać koncertu. Nie brakuje łakoci, owoców, napojów.

Radość, wzruszenie, szczera chęć niesienia pomocy, wola walki, rywalizacja, zabawa i relaks - to stałe elementy Onkobiegu. Ten bieg jest wydarzeniem, które daje chorym na mięsaki bardzo duże wsparcie - pokazuje, że nie są sami w walce z tym rzadkim rodzajem nowotworu.

Mięsaki zdarzają się w każdym wieku, także u dzieci, zajmują głównie narządy ruchu - kości i mięśnie. Chorzy do leczenia zwykle zgłaszają się późno, ponieważ przez długi czas schorzenie nie daje o sobie znać, nie jest uciążliwe. Twórcy idei Onkobiegu chcą uświadamiać ludzi.

Kiedy? 4 września o godz. 11 Gdzie? Parking przy ul. Roentgena 5 w Warszawie Rejestracja - od rodz. 9.30

Dołącz do nas na Facebooku.