Bartoszyce biegają z Przemkiem Saletą

Bartoszycki Ośrodek Sportu i Rekreacji swoje imprezy biegowe uświetnia obecnością gwiazd sportu -  w poprzednich edycjach biegali: Paweł Czapiewski, Lidia Chojecka oraz Mistrz Olimpijski Tomasz Majewski. Tym razem do biegu, który odbędzie się 18 września zaproszono polskiego kick-boxera - Przemysława Saletę.

Impreza będzie miała miejsce na Placu Konstytucji 3 Maja w Bartoszycach. Rozpocznie się o godzinie 12.30. W zależności od kategorii wiekowej będzie można wystartować na dystansie od 450 do 2250 metrów. W programie są biegi zarówno dla dorosłych, dzieci (nawet w wieku przedszkolnym) i młodzieży. Zapisy będą prowadzone w dniu biegu w godzinach od 11 do 12.15.

Więcej informacji można znaleźć na stronie organizatora: www.bosir.pl

Gwiazdą tegorocznej edycji biegu będzie

PRZEMYSŁAW SALETA - polski kick-boxer i pięściarz wagi ciężkiej, mistrz świata w kick-boxingu, a także mistrz Polski, Europy i interkontynentalny w zawodowym boksie.

W 1991 roku rozpoczął starty w zawodowym boksie. W 2002 roku osiągnął największy sukces w karierze, gdy pokonał w Dortmundzie przez techniczny nokaut Luana Krasniqi, zdobywając mistrzostwo Europy EBU w wadze ciężkiej. Tytuł stracił niecałe trzy miesiące później na rzecz Sinana ?amila Sama. W sumie do 2006 roku stoczył 50 walk, z czego wygrał 43 (21 przez nokaut).

W 2007 roku podpisał kontrakt z organizacją Konfrontacja Sztuk Walki i zadebiutował w mieszanych sztukach walki (stoczył dwa pojedynki). W 2010 roku, po wygranej z Marcinem Najmanem zapowiedział, że była to prawdopodobnie jego ostatnia walka w karierze. Powróci jednak na ring w listopadzie 2011 roku, aby stoczyć rewanż z Najmanem na zasadach K-1.

Dołącz do nas na Facebooku.

Copyright © Agora SA