8 kilometrów w mistrzowskim towarzystwie

Po raz pierwszy w ramach maratonu warszawskiego odbędzie się Bieg Olimpijski na dystansie ośmiu kilometrów. Jego uczestnicy wystartują 10 minut po maratończykach. To dobra okazja dla wszystkich biegaczy, którzy chcą poczuć atmosferę sportowego święta i stanąć na starcie ramię w ramię z medalistami Igrzysk Olimpijskich.

33. Maraton Warszawski będzie memoriałem Piotra Nurowskiego, jedenastego prezesa PKOl. Ten fakt był inspiracją do podjęcia nowej inicjatywy - Biegu Olimpijskiego. Jego trasa poprowadzi uczestników przez centrum Warszawy - ulicą Marszałkowską, Alejami Jerozolimskimi, Nowym Światem, Alejami Ujazdowskimi, przez Park Łazienkowski.

Partnerem honorowym imprezy jest Polski Komitet Olimpijski, a udział w Biegu Olimpijskim zapowiedziało już kilkunastu medalistów olimpijskich. Na linii startu staną między innymi: Leszek Blanik, Paweł Nastula, Andrzej Wroński, Tomasz Kucharski, Robert Korzeniowski, Szymon Kołecki, Grażyna Rabsztyn, Krzysztof Kosedowski, Dariusz Goździak, Marian Sypniewski i Adam Krzesiński.

Bieg Olimpijski odbędzie się 25 września 2011 o godzinie 9:10. Trasa będzie liczyć 8 km.

Trasa biegu Olimpijskiego: Trasa Biegu OlimpijskiegoTrasa Biegu Olimpijskiego www.maratonwarszawski.com Trasę Biegu Olimpijskiego oznaczono jasnozielonym kolorem, ciemnozielony kolor to fragment trasy 33. Maratonu Warszawskiego.

Wszelkie informacje i zapisy znajdziecie na www.maratonwarszawski.com

Dołącz do nas na Facebooku.