Półmaraton w Glasgow. Marcin Chabowski po 7 latach poprawia rekord życiowy i staje na podium!

Marcin Chabowski zajął drugie miejsce podczas Glasgow Half Marathon. Na mecie zameldował się z czasem 62 minut 24 sekund, do zwycięzcy zabrakło mu 17 sekund. Półmaraton wygrał Brytyjczyk Chris Thompson z czasem 62 minut i 7 sekund.

Marcin Chabowski podczas startu w Glasgow Half Marathon poprawił swój rekord życiowy zaledwie o 2 sekundy. Wynik jaki osiągnął w niedzielę budzi jednak ogromny podziw, jest bowiem jedynym Polakiem, który od 2011 roku, dystans półmaratonu pokonał poniżej 63 minut.

Polak w swoich mediach społecznościowych narzekał na silny wiatr, który utrudniał rywalizację na trasie biegu. Chabowski podkreśla, że jest gotowy na bieganie poniżej 62 minut. Obecnie zawodnik z Wejherowa jest w trakcie przygotowań do maratonu organizowanego w ramach Wojskowych Mistrzostw Świata w Libanie. Na królewskim dystansie Chabowski sprawdzi się już w listopadzie. Uzyskany wynik jest dobrym prognostykiem przed imprezą docelową.

Zwycięzcą biegu został Brytyjczyk Chris Thompson, który dystans półmaratonu pokonał w czasie 1:02:07. Trzeci był jego rodak Luke Traynor z wynikiem 1:02:56.

Wśród kobiet najszybsza była Etiopka Mare Dibaba - brązowa medalistka olimpijska z Rio, która metę przekroczyła w czasie 1:09:15, wyprzedzając mistrzynię świata w maratonie Rose Chelimo z Bahrajnu (1:10:07). Podium dopełniła Amerykanka Ali Gray (1:13:32).