12. PZU Półmaraton Warszawski. Wszystko co musisz wiedzieć o tej niezwykłej imprezie. Pamiętaj o zmianie czasu!

W niedzielę wystartuje 12. PZU Półmaraton Warszawski. Po raz kolejny na stołeczne ulice wybiegnie ponad 10. tys. osób. Dowiedz się wszystkiego co najważniejsze przed o jednej z największych imprez biegowych w naszym kraju.

Start 12. PZU Półmaratonu Warszawskiego zaplanowano na niedzielę (26 marca) na godz. 10. I od razu ważna informacja. W nocy z soboty (25 marca) na niedzielę nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. To oznacza, że biegacze będą spali godzinę krócej. Warto w sobotę położyć się spać nieco wcześniej niż zwykle. 

Gdzie odebrać pakiet startowy? 

Biuro Zawodów będzie zlokalizowane na stadionie PGE Narodowym. Godziny otwarcia: 24 marca (piątek) w godzinach 12 – 20, 25 marca (sobota) w godzinach 10 – 20. 

W przypadku odbioru pakietu startowego – zostanie wydany na podstawie dokumentu tożsamości ze zdjęciem.

Jeśli chcesz, żeby ktoś odebrał pakiet startowy w Twoim imieniu – wydrukuj i podpisz kartę startową (jest do pobrania z profilu zawodnika na oficjalnej stronie Półmaratonu Warszawskiego) oraz dołącz ksero swojego dowodu osobistego. Na podstawie tych dwóch dokumentów, pakiet startowy będzie mogła odebrać inna osoba.

Pamiętajmy, że w dniu biegu Biuro Zawodów nie będzie czynne. Wejście od strony Wybrzeża Szczecińskiego przy bramie nr 5.

Punkty odżywiania 

Na trasie zlokalizowane będą cztery punkty odżywiania, sprawdź jak będą zaopatrzone: 

Punkty odżywiania 12. PZU Półmaratonu WarszawskiegoPunkty odżywiania 12. PZU Półmaratonu Warszawskiego pzupolmaratonwarszawski.com/

Organizacja startu

Po raz kolejny organizatorzy zwracają się z ogromną prośbą do zawodników o ustawianie się w strefie zgodnej z deklarowanym czasem. Pamiętajmy, że tym samym wykazujemy nie tylko szacunek wobec innych uczestników i do szybszych biegaczy, ale również dbamy o bezpieczeństwo i komfort wszystkich uczestników.

Na mapce poniżej została również sugerowana droga dojścia na start w zależności od koloru strefy startowej: 

Organizacja startu 12. PZU Półmaratonu WarszawskiegoOrganizacja startu 12. PZU Półmaratonu Warszawskiego http://pzupolmaratonwarszawski.com/najwazniejsze-informacje/#collapse_1

Pacemakerzy

Na zawodników, którym marzy się nowy rekord życiowy czekać będą pacemakerzy na następujące czasy (netto): 1:20, 1:25, 1:30, 1:35, 1:40, 1:45, 1:50, 1:55, 2:00, 2:10, 2:20. Osoby, które poprowadzą biegaczy na konkretny czas, będą wyposażeni przed biegiem w widoczne do końca biegu flagi i ustawią się w odpowiednich strefach startowych. Aby skorzystać z pomocy "zająca", nie trzeba się nigdzie zapisywać. Wystarczy się za nim jedynie ustawić. 

Dla kibiców

Pamiętajcie, że 12. PZU Półmaraton Warszawski, to nie tylko wielkie święto dla biegaczy, ale również kibiców. Namówcie więc swoich znajomych, rodzinę, żeby w niedzielne przedpołudnie razem aktywnie wspierać wszystkich uczestników. Każdy nawet na pozór najzwyklejszy okrzyk, przybicie "piątki", może okazać się nieocenione w kontekście uzyskania wymarzonego wyniku. 

Tak było w Warszawie ponad dwa lata temuTak było w Warszawie ponad dwa lata temu Jacek Fomicki

Trasa 

Start i meta przy Placu Teatralnym. Trakt Królewski, zbieg ulicą Belwederską, Łazienki Królewskie …. poznajcie trasę 12. PZU Półmaratonu Warszawskiego.

Do zobaczenia 26 marca!

Trasa 12. PZU Półmaratonu WarszawskiegoTrasa 12. PZU Półmaratonu Warszawskiego materiały prasowe