2. PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Królewskie zakończenie sezonu

Do startu 2. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego już tylko 91 dni! Krakowski półmaraton to więcej niż tylko bieg. To również rekord Guinnessa, najnowocześniejsza hala w Polsce i arcyciekawa trasa. Przedstawiamy główne atrakcje towarzyszące zawodom!

Już 24 października 2015 roku odbędzie się 2. PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Jego trasa wiedzie najpiękniejszymi zakątkami grodu Kraka. W trakcie zawodów biegacze będą mogli podziwiać m. in. Muzeum MOCAK, kładkę Ojca Bernatka, Błonia Krakowskie, Muzeum Narodowe, Rynek Starego Miasta z Sukiennicami i Bazyliką Mariacką, a także wzgórze Wawelskie. Meta zlokalizowana będzie w TAURON Arenie Kraków - najnowocześniejszej hali sportowo-widowiskowej w kraju.

MICHAŁ ŁEPECKI

Pokonanie dystansu 21 km i 97,5 m w Krakowie to znakomite zakończenie sezonu biegowego. W 2. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim wystartować mogą wszyscy - doświadczeni maratończycy, jak również ci, którzy nie czują się jeszcze na siłach, aby pokonać pełen dystans maratoński i dlatego nie zdecydowali się na wzięcie udziału w Cracovia Maraton.

Przy okazji  2. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego odbędzie się próba pobicia Rekordu Guinnessa w największym spaghetti na świecie. Będzie ono ważyło około 7 ton. Przed TAURON Areną Kraków zostanie umieszczony wielki talerz na którym przygotowywane będzie spaghetti. Rekord będzie bity pod nadzorem komisarza z ramienia Księgi Rekordów Guinnessa. Po udanym pobiciu rekordu rozpocznie się wielkie Pasta Party - organizatorzy zamierzają rozdać około 15 tys. porcji makaronu maratończykom i mieszkańcom Krakowa.

makaron warzywny, karolina na detoksiemakaron warzywny, karolina na detoksie makaron warzywny, karolina na detoksie

Kolejną atrakcją będzie możliwość zwiedzania TAURON Areny Kraków - największego w Polsce i jednego z najnowocześniejszych na świecie halowych obiektów widowiskowo-sportowych. Pracownicy Areny pokażą zainteresowanym nie tylko ogólnodostępną część hali, ale także szatnie, zaplecza i inne strefy niedostępne na co dzień.

TAURON Arena KrakówTAURON Arena Kraków tauronarenakrakow.pl tauronarenakrakow.pl

Biegowi towarzyszyć będą również targi Expo skierowane do biegaczy. W miasteczku zawodów zlokalizowanym tuż przy TAURON Arenie Kraków uczestnicy biegu będą mogli zaopatrzyć się w sprzęt, akcesoria i odżywki niezbędne do zmierzenia się z trasą.

Ponadto sponsor biegu - PZU planuje w TAURON Arenie Kraków w Krakowie stworzenie Strefy PZU w której będzie można wziąć udział w charytatywnej akcji " Podziel się Kilometrem".

ZAPISY na 2. PZU Cracovia Półmaraton Królewski

MICHAŁ ŁEPECKI

Już 25 października 2015 roku odbędzie się 2. PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Meta zlokalizowana będzie w TAURON Arenie Kraków! Pokonanie dystansu 21 km i 97,5 m w Krakowie to znakomite zakończenie sezonu biegowego. W 2. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim wystartować mogą również ci biegacze, którzy nie czują się jeszcze na siłach aby pokonać pełen dystans maratoński i dlatego nie zdecydowali się na wzięcie udziału w Cracovia Maraton. Impreza da im szansę na zmierzenie się z długą trasą, prowadzącą w śr ód zabytków i malowniczych uliczek Krakowa.Już 25 października 2015 roku odbędzie się 2. PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Meta zlokalizowana będzie w TAURON Arenie Kraków! Pokonanie dystansu 21 km i 97,5 m w Krakowie to znakomite zakończenie sezonu biegowego. W 2. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim wystartować mogą również ci biegacze, którzy nie czują się jeszcze na siłach aby pokonać pełen dystans maratoński i dlatego nie zdecydowali się na wzięcie udziału w Cracovia Maraton. Impreza da im szansę na zmierzenie się z długą trasą, prowadzącą wśród zabytków i malowniczych uliczek Krakowa.