Półmaraton Szakala dookoła Lasu Łagiewnickiego

Za mało górek na trasie lub... za dużo górek na trasie - to najczęstsze komentarze po niedzielnym IV Półmaratonie Szakala dookoła Lasu Łagiewnickiego. Wśród kobiet triumfowała łodzianka Monika Kaczmarek z czasem 1 godzina i 34 minuty. Najszybszy z mężczyzn, Artur Kamiński z Płocka, pagórkowatą trasę pokonał w godzinę i dziewiętnaście minut.

Przed startem zawodnicy głośno komentowali tegoroczną pogodę . Przypomnijmy: rok temu, dzień przed zawodami spadł pierwszy śnieg, co sprawiło, że i tak niełatwa trasa stała się jeszcze bardziej wymagająca. Tym razem aura była dużo łaskawsza dla biegaczy: prawie letnia pogoda oraz świecące słońce sprawiły, że Las Łagiewnicki pokazał swoje piękno w całej okazałości. Jeżeli ktoś biegł rekreacyjnie, mógł podziwiać zmieniające kolor drzewa i krzewy.

Letnia pogoda sprzyjała spacerom, dlatego w tym roku na mecie oraz na trasie pojawiło się znacznie więcej kibiców, którzy oklaskiwali biegaczy.

Trasa w całości poprowadziła przez las.

Na biegaczy czekały liczne podbiegi i wzniesienia. Najbardziej strome z nich, tzw. parowy, mogły nastraszyć debiutujących w imprezie. - Trzeba ćwiczyć siłę biegową przed takimi zawodami - mówi Tomasz Osmulski z Rudzkiego Klubu Sportowego, który w półmaratonie był drugi wśród mężczyzn. - Nie każdy musi od razu jeździć i szukać długich wzniesień do treningu. Wystarczy znaleźć sobie krótki podbieg, 100 metrów i tam budować swoją siłę biegową - zdradza trener jednej z drużyn Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie . - Ja czuję się dobrze w takich warunkach. Z Arturem [Kamińskim, zwycięzcą półmaratonu - red.] biegliśmy razem przez prawie całą trasę. Jakoś tak wyszło, ale zaczęliśmy się ścigać dopiero na ostatnim kilometrze, Artur był minimalnie szybszy, gratuluję mu dobrego biegu.

Tuż po tym, jak ostatni zawodnik przekroczył linię mety, odbyły się dekoracje zwycięzców w klasyfikacjach: ogólnej oraz dodatkowych (m.in. debiutanta w półmaratonie, najszybszego mieszkańca/mieszkanki Bałut oraz parkrun Łódź). Na zwycięzców czekały puchary oraz ufundowane przez sponsorów upominki.

Zdjęcia z IV Półmaratonu Szakala dookoła Lasu Łagiewnickiego na lodz.gazeta.pl