Dzieciaki też próbują sił w triatlonie!

Triatlon nie jest nadal zbyt popularną dziedziną sportu w Polsce. Ale to się zmienia, w tym roku szykuje się mała eksplozja - dochodzi do nas coraz więcej wieści o tym, że ktoś się przygotowuje do tej potrójnej rywalizacji. Ale - ktoś pomyślał też o wychowywaniu nowego pokolenia triatlonistów...

W niedzielę 22 maja na warszawskim Bemowie w obiektach sportowych WAT odbyła się impreza sportowa dla dzieci, zorganizowana przez Stowarzyszenie Triathlonowe IM 2010. Wzięło w niej udział 40 zawodników w wieku od 5 do 15 lat.

Najmłodsi (roczniki 2004-2006) musieli przepłynąć 25 metrów na basenie oraz przebiec 300 m na stadionie. Dzieci młodsze (2002-2003) przepłynęły 50 metrów, dzieci starsze (2001-2000) 100 m, a potem ścigały się na rowerze po leśnych duktach na 1,5 km oraz biegiem na 800 m. Młodzież (1996-1999) miała do pokonania 300 m pływania, 5 km jazdy na rowerze i 1,2 km biegu.

Każdy z uczestników zakończył wyścigi z uśmiechem na ustach i złotym medalem na szyi. Najwięcej emocji budziła rywalizacja młodzieży, szczególnie wśród chłopców. Pierwszą konkurencją było pływanie, gdzie Kuba Spanier popłynął wspaniale osiągając wynik 3:58 (start z wody) i mocno odsadził konkurentów. Późniejszy zwycięzca Maurycy Muzyka zajął jedno z ostatnich miejsc (co nie było zaskoczeniem, gdyż większość jego rywalek i rywali to zawodnicy sekcji pływackiej ŚUKS Polna) i do wyścigu rowerowego startował z prawie 2 i pół minutową stratą wobec Kuby. Jednak na 5-cio kilometrowej trasie szybko nadrobił tę stratę (jest zawodnikiem Warszawskiego Klubu Kolarskiego), wyprzedził wszystkich i w strefie zmian pojawił się jako pierwszy, z "depczącym mu po piętach" Maciejem Kuratczykiem. W konkurencji biegowej, która odbywała się bezpośrednio po rowerze też był... bezkonkurencyjny, trzy pętle na stadionie pokonał jak burza kończąc wyścigi wspaniałym finiszem. I w ten sposób został zwycięzcą II Triatlonu Dziecięcego.

Na podium stanęli:

Krasnale: Adam świstak, Marek Kapela, Jakub Wójcik Dzieci młodsze - dziewczęta: Joanna Bury, Michalina Krawczyk, Klaudia Nagraba Dzieci młodsze - chłopcy: Bogusław Pawłowski, Andrzej Mieszkowski, Jakub Świć Dzieci starsze - dziewczęta: Hanna Kuratczyk, Julia Mikina, Julia Pycz Dzieci starsze - chłopcy: Staś Mieszkowski, Maciej Prokopczyk, Mateusz Wesołowski Młodzież - dziewczęta: Weronika Włodarczyk, Ola Przybylska, Zuzanna Szewczyk Młodzież - chłopcy: Maurycy Muzyka, Kuba Spanier, Maksymilian Pawłowski

Zobaczcie jak było: