Bieg na orientację - nowe wyzwanie za każdym razem... (wideo)

Biegi na orientację łączą w sobie wiele nowych doznań i emocji. Każdy bieg jest niepowtarzalny, bo "trasę", którą każdy wybiera sobie sam, łączą punkty rozmieszczone w terenie. Naszym zadaniem jest odnaleźć je z pomocą mapy, na której są oznaczone i kompasu, który pomoże nam się zorientować w kierunkach świata. O tym nie da się opowiedzieć. To trzeba zobaczyć.

Każdy start jest niepowtarzalny, przed zawodami trasy objęte są tajemnicą i projektuje się je na konkretny bieg. Dlatego zawsze możemy sprawdzić swoje umiejętności wyboru wariantu. Dla początkujących odnalezienie każdego z punktów to wielka satysfakcja i przyjemność. Wybieranie coraz śmielszych wariantów - już nie po ścieżkach, które potrafimy dopasować do tego co widzimy na mapie, ale na przełaj, przez las, przez łąki. Dla doświadczonych i obytych z mapą zawodników, biegi na orientację to również łamigłówka, którą trzeba rozwiązać jak najlepiej, poruszając się jak najszybciej, zwalniając tempo tylko by odhaczyć swoją obecność na punkcie. Biegi na orientację mają w sobie coś szalonego, niepowtarzalnego i wyjątkowego.

Sztuką jest odnalezienie równowagi pomiędzy szybkim biegiem, a poprawnym odczytywaniem mapy i nawigowaniem w terenie. Dlatego jest to sport dla ludzi myślących, nawet jeśli jesteś najszybszym biegaczem świata, nie poradzisz sobie z mapą biegnąc zbyt szybko.

Po prostu - zobacz sam:

Wyzwanie from PZOS.tv on Vimeo .

Nie masz śmiałości żeby spróbować sił w biegu na orientację? Pobiegaj najpierw z mapą na komputerze. Przeczytaj artykuł o grze Catching Features.

Dołącz do nas na Facebooku.