Kobiety z plemienia Xavante biegają z ciężką beczką

Polecamy kolejny fragment serii "Last Woman Standing", wyprodukowanej przez BBC, w której 5 dziewczyn z Wielkiej Brytanii jeździ po świecie i rywalizuje z kobietami w typowych sportach dla danego środowiska, kultury czy plemienia. Tym razem dziewczyny muszą się zmierzyć z kobietami z plemienia Xavante, którym zwykły bieg nie wystarcza. Dla większej frajdy wrzucają sobie na plecy wielką, potwornie ciężką beczkę...

Brazylijskie dziewczęta z plemienia Xavante, znad Rio das Mortes (rzeki śmierci) w Mato Grosso, są nielichymi biegaczkami. Nawet jedna z nazw plemienia, w tłumaczeniu "Szybkobiegacze" zdradza ich sportowe zacięcie. Jedną z typowych rozrywek kobiet są biegi sztafetowe z wielką, ważącą kilkadziesiąt kilogramów, beczką na plecach (jedne źródła podają 50 kilogramów, inne mówią, że kobiety dźwigają na ramionach ciężar prawie połowy swego ciała). Chodzi o to aby pokonać trasę jak najszybciej. Bawią się w to zarówno mężczyźni, jak i kobiety, rywalizując osobno.

Pięć przedstawicielek zachodniego świata ma tydzień by przygotować się do rywalizacji z tubylcami. W tym czasie nie tylko trenują, ale jedzą co, to ich rywalki, śpią i egzystują w takich samych warunkach jak one.

Zobaczcie fragment tego odcinka, jak radzą sobie z ciężarem dziewczyny z plemienia Xavante...

 

Dołącz do nas na Facebooku.