Weekend Polska Biega: stuknęły 4 setki!

Do weekendu Polska Biega (13-15 maja) zostało już tylko osiem dni. Na nieco ponad ponad tydzień przed kolejną odsłoną akcji na mapie rozbiegania jest już 400 punktów.

Aktualnie wśród organizatorów przoduje Śląsk, tuż za nim łeb w łeb idą: Wielkopolska, Dolny Śląsk i Mazowsze. Kolejne na liście rozbieganych województw są: zachodniopomorskie, małopolskie, kujawsko-pomorskie, pomorskie, lubelskie i warmińsko-mazurskie.

W dużych miastach widać ruch wśród biegowych aktywistów, ale nadal biegacze z Torunia, Kielc i Opola nie mają gdzie wystartować. Szanowni działacze, do dzieła!

W ubiegłorocznym Weekendzie Polska Biega wzięły udział aż 102 tys. osób, które wystartowały w sumie w 611 biegach.

Do organizowania biegów zapraszamy władze miast i gmin, szkoły, kluby sportowe, domy dziecka, straż pożarną, koła gospodyń wiejskich, firmy, parafie, zakłady karne, poprawczaki i spontaniczne grupy biegaczy. Do kulminacyjnego weekendu Polska Biega macie trochę czasu. To nie muszą być profesjonalne wyścigi z medalami, podium i eskorta policji. To może być radosna spokojna przebieżka w towarzystwie innych biegomaniaków czy zupełnych nowicjuszy. Zgłoście ją na www.polskabiega.pl , dajcie szansę tym, którzy szukają biegowego towarzystwa.

Biegaczu! Zaznacz sobie w kalendarzu datę 13-15 maja. Na mapie biegów na www.polskabiega.pl sprawdź, gdzie w twojej okolicy zaplanowane są zawody. W opisie biegu znajdziesz telefon i e-mail do koordynatora imprezy - jeśli masz pytania, kontaktuj się bezpośrednio z nimi. Uwaga! Niektórzy organizatorzy byli zmuszeni przesunąć bieg na wcześniejszy weekend - zwróć na to uwagę.

Dołącz do nas na Facebooku