Weekend Polska Biega: żurominiacy w leginsach

''Pokazać żurominiakom'' - takie było motto Marcina Słowikowskiego podczas przygotowań i startu w ubiegłorocznego maratońskiej drużynie ''Gazety''. 34-latek z Żuromina (woj. mazowieckie) pokonał królewski dystans i nadal pokazuje żurominiakom. Właśnie zarejestrował zawody Polska Biega w rodzinnym mieście. Start 13 maja o godz. 12.

Pracuje jako technik dentystyczny, biega od pięciu lat, maratonem chciał udowodnić mieszkańcom swojego miasta, że bieganie to nie jakaś fanaberia małomiasteczkowego szaleńca. Trapiły go kontuzje, ale maraton w Poznaniu ukończył i na mecie zarzekał się, że kolejny start będzie jeszcze lepszy.

I dalej pokazuje żurominiakom. Zarejestrował zawody Polska Biega w rodzinnym mieście. Start 13 maja o godz. 12.

Mówi: - Przyznam się bez bicia, w zimie trenowałem mało, pogoda mnie zmogła, ale już ruszyłem z kopyta. Zrobiłem półmaraton warszawski, czas: 2:12, super atmosfera, choć byłem niedojedzony i strasznie zmęczony, ale potem aż się chciało żyć.

W zeszłym roku temu trenowałem z jednym kolegą, teraz biegamy już w pięciu. Niby sami twardziele, ale dalej trochę nam głupio tak latać po mieście w leginsach.

W końcu udało mi się przeforsować w Żurominie organizację waszego majowego biegu. Będzie! Zrobiłem rundę po lokalnych instytucjach. Starosta, Janusz Welenc, były sportowiec - pełne wsparcie! Powiedział, że znajdą się fundusze na napoje, dyplomy, może nawet medale. Potem centrum kultury - tam znowu dyrektor obiecał nagłośnienie. W urzędzie gminy reakcja bardziej wytonowana, ale jestem dobrej myśli. Licealiści będą w tym czasie myśleć raczej o maturach, ale za to obie podstawówki i technikum mają się pojawić. Zwłaszcza SP nr 2 entuzjastycznie podeszła do sprawy. Szwagier jest nauczycielem wf. w szkole pod Żurominem - zapowiedział, że ściągnie uczniów na bieg, nawiązuję kontakty z innymi szkołami. Liczę na co najmniej 150 osób. Będą krótsze dystanse i bieg na 6 km po ulicach Żuromina na poważnie.

Coraz więcej osób, zwłaszcza starszych pań, chodzi z kijkami. Będę im rozdawał ulotki - może też dołączą do Polska Biega - zrobimy konkurencję Nordic walking.

To nie koniec. Mój tato kocha rower, więc włączymy Żuromin w ''Gazetową'' akcję ''Polska na rowery'' . Jak się ma dziać, to niech się dzieje na całego!

Czy w Twojej okolicy będzie bieg?

Sprawdź na MAPIE ROZBIEGANIA POLSKI na www.polskabiega.pl , czy wśród 88 zgłoszeń jest też Twoja miejscowość/dzielnica. Jeśli nie, skorzystaj z doświadczeń Marcina Słowikowskiego - on też robi to pierwszy raz.

Dla przypomnienia:

Do akcji Polska Biega 13-15 maja zapraszamy samorządy, szkoły, kluby sportowe, parafie, firmy, straż pożarną, domy dziecka, zakłady karne i poprawcze i wszystkich chętnych.

Wystarczy tylko :

- obmyślić i przygotować trasę biegu (maks. 6 km);

- zarejestrować imprezę na www.polskabiega.pl ;

- rozpromować imprezę (lokalne media, plakaty, mailing, ogłoszenia parafialne, poczta pantoflowa);

- namówić lokalnego sponsora na nagrody i pamiątkowe gadżety (np. dyplomy) i na napoje dla biegaczy na mecie;

- po weekendzie Polska Biega zamieścić na naszej WWW opis zawodów, galerię foto.

Masz pytania? Pisz!

Nasz e-mail: polskabiega@agora.pl

Dołącz do nas na Facebooku