Weekend Polska Biega: Plewiska na początek

Pierwszym biegiem zarejestrowanym do tegorocznej 7. edycji Polska Biega są Plewiska pod Poznaniem. Za refleks i zapał Tomasz Klimek, koordynator zawodów, odebrał już dla (przyszłych) zawodników bandanki z logo Polska Biega.

Tomasz Klimek organizuje imprezę "Polska Biega - Plewiska biegają" po raz trzeci. Tym razem z koleżanką maratonką - Iwoną Rasińską.

- Ja nie jestem długodystansowcem - maraton to nie dla mnie - za dużo czasu na myślenie, chyba bym przez te 42 km pobił się sam ze swoimi myślami. Wolę triatlon. To nie hobby, to sposób na życie - jak się nie spocę, co najmniej przez pół godziny dziennie, dzień uznaję za stracony.

Nasze Plewiska to otulina Poznania, ale masa nowych domów, jakieś 20 tys. mieszkańców. Piękne tereny do biegania, i coraz więcej biegaczy widać. Dzięki zawodom Polska Biega w 2009 r. mój sąsiad tak się wkręcił, że robi już maratony.

O akcji dowiedziałem się z "Gazety", Polska Biega to był strzał w dziesiątkę. Organizuję bieg jako już trzeci raz osoba prywatna, tak zwany pasjonat biegania (śmiech), ale współpracuję z różnymi instytucjami, wcześniej z Domem Kultury, a teraz z GOSiRem w Komornikach. Ośrodek Sportu bierze na siebie zabezpieczenie trasy, zorganizowanie karetki pogotowia. Jestem w kontakcie z podstawówką w Plewiskach - Wojciech Ziółkowski, wuefista, świetny człowiek, zawsze ściąga dzieciaki na Polska Biega.

Pracuję w agencji reklamowej, wiem, jak rozpromować to wydarzenie. Plakaty, ulotki to jest moja działka, zawsze drukuję też dyplomy z www.polskabiega.sport.pl . Rozmawiam ze sponsorami - naszym stałym partnerem jest siłownia w Plewiskach - zawsze fundują karnety jako nagrody, dostajemy też napoje dla biegaczy. Potem prowadzę imprezę. Czyli koordynacja całości. Jasne, że poświęcam na to furę czasu, rok temu z własnej kieszeni wyłożyłem tysiąc złotych. Ale nie żałuję. Bo takie imprezy to sama przyjemność.

Nasz bieg nie jest duży - rok temu było 40 dzieci i 30 dorosłych. Zrobiłem błąd - wyznaczyłem termin na niedzielę, a akurat były komunie. Ale i tak było o 100 proc. więcej ludzi niż w 2009 r. W tym roku robimy biegi w sobotę: 800-metrowy bieg dla dzieci i 5,6 km dla dorosłych - piękna trasa, między polami, trochę po asfalcie, trochę po miękkim.

Jest już odzew z osiedla, a przecież jeszcze nawet nie powiesiłem plakatów. Mam nadzieję, że Iwona pomoże mi zmotywować panie z naszej okolicy. Wśród uczniów dziewczynek i chłopców jest pół na pół, ale wśród dorosłych - dominacja mężczyzn. Rok temu biegła z nami tylko jedna kobieta.

Na Polska Biega w Plewiskach zapowiadają się nawet biegacze z Poznania. Robimy dużemu miastu konkurencję?

Moim marzeniem jest organizacja biegu na 20 albo na 10 km w Plewiskach. Zacząłem już szukać sponsorów.

not. Małgorzata Smolińska

Zrób Plewiska u siebie - zorganizuj bieg.

Do akcji Polska Biega 13-15 maja zapraszamy samorządy, szkoły, kluby sportowe, parafie, firmy, straż pożarną, domy dziecka, zakłady karne i poprawcze i wszystkich chętnych.

Macie ponad półtora miesiąca na przygotowania. To nie jest takie trudne. Wystarczy tylko:

- obmyślić i przygotować trasę biegu (maks. 6 km);

- zarejestrować imprezę na www.polskabiega.sport.pl ;

- rozpromować imprezę (lokalne media, plakaty, mailing, ogłoszenia parafialne, poczta pantoflowa);

- namówić lokalnego sponsora na nagrody i pamiątkowe gadżety (np. dyplomy) i na napoje dla biegaczy na mecie;

- po weekendzie Polska Biega zamieścić na naszej www opis zawodów, galerię foto.

Macie pytania? Piszcie!

Nasz e-mail: polskabiega@agora.pl

Dołącz do nas na Facebooku