Biegaj z nami!

Rozbiegaj szkołę, gminę, osiedle, firmę, parafię... Okazją - już po raz szósty - jest biegowy weekend Polska Biega. Tym razem 7-9 maja.

W zeszłym roku pobiegło z nami ponad 90 tysięcy! Biegów było 544; były imprezy z tysiącem uczestników, ale też kameralne - na 8, 9, 10 osób. Biegali menedżerowie i nauczyciele, singielki i zakonnice, uczniowie i więźniowie, dziennikarze i fryzjerzy. Chcemy, by za dwa miesiące pobiegło nas ponad sto tysięcy. Na 200 tysięcy też jesteśmy gotowi.

Weź w tym udział

Zorganizuj krótki bieg. W parku, lesie, na podwórku, stadionie, plaży... Szczególnie zapraszamy samorządy lokalne, szkoły, kluby sportowe, parafie, domy dziecka, zakłady karne i poprawcze, straż pożarną, ale też biegaczy niezrzeszonych oraz firmy. Może bieg w biurowcu: z parteru na 30. piętro? To będzie coś!

Mieszkasz za granicą? Też działaj! Stworzysz nieoficjalną sportową placówkę dyplomatyczną RP.

Pamiętaj: bieg musi być bezpłatny i na krótkim dystansie (do 6 km) - tak, żeby każdy mógł wystartować. Można też przygotować kilka tras i zrobić zawody z podziałem na kategorie wiekowe. Koniecznie zarejestruj bieg na www.polskabiega.pl - dzięki temu weźmiesz udział w tworzeniu biegowej mapy kraju.

A w weekend 7-9 maja 2010 r. pobiegnij razem z całą Polską. To będzie największy bieg w historii!

Zanim to nastąpi, czytaj o bieganiu w "Gazecie Wyborczej". W każdy czwartek do połowy maja - "Akademia Zdrowego Biegania" - pasjonujący cykl o tajemnicach ciała biegacza i o tym, jak unikać kontuzji. Wiedzą i doświadczeniem wspiera nas dr Robert Śmigielski, lekarz sportowców.

Czytaj na www.polskabiega.pl

Masz pytania? Pisz! Nasz e-mail: polskabiega@agora.pl

Więcej o akcji na www.polskabiega.pl

Organizatorem akcji Polska Biega jest "Gazeta Wyborcza", partnerami: Powerade i 11. Poznań Maraton. Medialnego wsparcia udziela sport.pl i Program 3 Polskiego Radia.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.