Złoty medal i dla Wielkopolski, i dla Warmińsko-Mazurskiego

W piątej edycji Polska Biega najwięcej biegów odbyło się w Wielkopolsce. Ale biorąc pod uwagę "gęstość rozbiegania" świetnie wypadły województwa północne: warmińsko-mazurskie i zachodniopomorskie.

18 maja 2009 r.: Wielkopolanie po raz kolejny udowodnili, że są świetnymi organizatorami. W województwie zarejestrowano 60 biegów. Na końcówce wyprzedzili organizatorów z woj. mazowieckiego (56 biegów). Górny Śląsk, w którym przed rokiem biegano najczęściej, tym razem zajął trzecie miejsce (55).

Tak jak w zeszłej edycjach, tak i teraz przygotowaliśmy również inną klasyfikację. Przewrotnie wygląda gęstość rozbiegania czyli liczba biegów w danym województwie na 100 tys. tutejszych mieszkańców. Prym wiedzie Warmińsko-Mazurskie (współczynnik = 2,17), srebrny medal przypadł Zachodniopomorskiemu (1,95), nieco słabiej Lubuskie (1,79) i Wielkopolskie (1,77).

Pełne statystyki - na wykresie obok.

W niektórych miejscowościach Polska Biega była sceną prawdziwej sportowej rywalizacji, w innych - okazją do rekreacyjnej przebieżki w gronie joggingowych przyjaciół. Widać było numery startowe Polska Biega, na transparentach i dyplomach strusiowe logo, a wzdłuż tras gromadziło się dużo kibiców - zachęconych albo udziałem córek, mężów czy uczniów, albo imprezami towarzyszącymi.

Dziękujemy wam wszystkim!