Polska Biegała w Słupnie

Już po raz szósty gmina Słupno zorganizowała rekreacyjny Bieg Wiosny, w ramach akcji Polska Biega. Impreza przyciągnęła nad Zalew Liszyński ponad 220 biegaczy

14 maja 2009 r.: To było prawdziwe święto biegania. Akcja Polska Biega, która odbywa się od 2006 r. i w której gmina Słupno jest od samego początku, cieszy się coraz większą popularnością. W Słupnie, przy pięknej, słonecznej pogodzie z dokuczającym czasem wiatrem, który zawiewał od Zalewu Liszyńskiego, jako pierwsi na specjalne trasy wyruszyli amatorzy. Cztery kilometry wśród kobiet najszybciej pokonała Dominika Maruszewska, a wśród mężczyzn Michał Olczak.

Ci najmłodsi mieli do pokonania kilometr. Tu bezkonkurencyjna była Julianna Grommunt. - Dobrze się biegło. Od początku wystartowałam szybko, w środku wyścigu trochę zwolniłam, bo złapała mnie kolka. Ale potem, pod koniec, znów biegłam szybko. Nagroda nie była dla mnie najważniejsza, bo ja po prostu lubię biegać - podzieliła się wrażeniami zaraz po biegu Julianna.

Najmłodszym uczestnikom na trasie towarzyszyła Anita Kozakiewicz, która na co dzień jest instruktorką tańca w Szkole Podstawowej w Słupnie. - Do biegu nie było specjalnych przygotowań, bo o wynik byłam spokojna - mówi. - W końcu dziewczyny tańczą, więc kondycję mają dobrą.

Bardziej profesjonalni biegacze mieli do pokonania 12 km. Tu zwyciężyli Zofia Chądzyńska i Artur Kamiński.