Warmińsko-Mazurskie na mecie

Ani deszcz, ani szalejące komary nie były w stanie przeszkodzić uczestnikom weekendowej akcji ?Polska biega?. W naszych maratonach wzięli udział m.in. sołtys, strażnicy graniczni i żołnierze z Brygady Kawalerii Pancernej.

14 maja 2009 r.: W sobotę i niedzielę w całej Polsce obywały się biegi w ramach akcji zorganizowanej przez "Gazetę". Na Warmii i Mazurach we wspólnej zabawie wzięło udział 31 drużyn.

Olsztyn reprezentowali uczniowie klasy I d ze Szkoły Podstawowej nr 2, a także ich rodzice i opiekunowie. Maluchy zaczęły przygotowania już kilka tygodni temu. W niedzielę w południe po krótkiej rozgrzewce uczniowie i ich goście mogli sprawdzić swoją wytrzymałość. Wszyscy wyruszyli z Dajtek, a meta biegu była na lotnisku. Niektórzy od początku biegli najszybciej, jak potrafią, inni zachowywali stałe tempo i nie szarżowali. - Satysfakcja była ogromna zarówno dla dzieci, jak ich opiekunów - relacjonuje Ewa Fisahn-Robak, nauczycielka dzieciaków, a zarazem organizatorka biegu. - Co prawda w rozdaniu dyplomów uczestniczyły także rozszalałe komary, ale na szczęście zdążyliśmy przed deszczem. Za rok pewnie też pobiegniemy, może dalej, może w liczniejszym składzie.

W Braniewie mimo niezbyt sprzyjającej pogody wystartowało aż 54 biegaczy, wśród nich zaledwie 3 kobiety. Wyścig zorganizował miejscowy klub sportowy. Trasę przemierzyli m.in. dwaj funkcjonariusze straży granicznej, żołnierze z 9. Brygady Kawalerii Pancernej oraz 16. Pułku Artylerii. Najmłodszy uczestnik miał 10 lat, a najstarszy 42. Po biegu na wszystkich czekała gorąca herbata, a na zwycięzców nagrody, dyplomy i kalendarze.

Za to w Nowym Kawkowie pogoda dopisała. Świeciło słońce i wiał przyjemny wietrzyk. W biegu wzięli udział nie tylko uczniowie miejscowej szkoły, ale również sołtys wsi.

Miłakowo postanowiło poczekać jeszcze z bieganiem. Uczniowie wystartują w poniedziałek 18 maja, bo będzie to jeden ze sposobów na uczczenie święta szkoły.