14 maja 2009 r.: W całej Polsce w naszej imprezie wystartowało kilkadziesiąt tysięcy osób w 544 biegach. To nowy rekord imprezy. Na Dolnym Śląsku sympatycy tego sportu mogli wystartować w 42 biegach - we Wrocławiu, małych miastach i niewielkich gminach.
We Wrocławiu rozegrano trzy biegi: w parku Zachodnim, na Stadionie Olimpijskim oraz w parku przy ul. Spiskiej. Ponad 200 osób wzięło udział w niedzielę w imprezie zorganizowanej przez MCS Wrocław i Stowarzyszenie Maraton. Uczestnicy bez większych problemów pokonali dystans ok. 4 kilometrów. W biegu uczestniczyły całe rodziny. Zgodnie z obietnicami na starcie pojawili się znani wrocławianie i byli wybitni sportowcy: Urszula Włodarczyk, była czołowa zawodniczka w wielobojach lekkoatletycznych, Maciej Zieliński, legenda koszykarskiego Śląska, Piotr Rysiukiewicz, prezes Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki, Paweł Rańda, wicemistrz olimpijski z Pekinu, Dariusz Sztylka, piłkarz Śląska, a także zawodnicy futbolowej drużyny The Crew.
Wszystko o naszej imprezie na www.polskabiega.pl