Bydgoszcz biega: 400 osób na starcie

Ponad 400 osób wzięło udział w akcji ?Polska biega?. Najlepszym przebiegnięcie czterokilometrowej trasy zajęło 20 minut.

13 maja 2005 r.: Na nasz bieg zarejestrowało się 370 osób, jednak w sobotę na starcie przed Galerią Pomorską zjawiło się ich jeszcze więcej. Razem z bydgoszczanami pobiegł wiceprezydent miasta Maciej Grześkowiak.

Obok niego stanął Sebastian Chmara, ambasador akcji "Polska biega" i gość specjalny Adam Wolski, wokalista zespołu Golden Life. - Przybiegłem dziś do was aż z Gdańska - żartował.

Wśród 400 uczestników biegu byli tacy, dla których cztery kilometry to bułka z masłem. - Biegam od 29 lat, tygodniowo po 25-60 km, a kiedyś nawet po 110 - wylicza Antoni Grymuza, 55-letni bydgoszczanin, który przybiegł w czołówce wyścigu.

Byli jednak i tacy, którzy dopiero od sobotniej imprezy mają zamiar zacząć swoją przygodę z bieganiem. - Biegam od czasu do czasu, ale od tego wyścigu chcę zacząć regularnie uprawiać tę dyscyplinę sportu - tłumaczy 17-letni Paweł Kulpa. - Podoba mi się sama idea tej imprezy, bo to świetny sposób na promocję i biegania, i Bydgoszczy - dodaje.