Oj, ale się działo!

Za nami piąty weekend Polska Biega

10 maja 2009 r. Zarejestrowaliście 544 biegi w każdym zakątku Polski: od Słubic w Lubuskiem po Rokitno w Lubelskiem, od Zakopanego po Hel. Czekamy na wasze podsumowania, żeby policzyć, ile osób wystartowało w tym roku. Ale tak na gorąco, według pierwszych informacji, szacujemy, że na parkowe alejki, leśne ścieżki, ulice i plaże wybiegło ok. 69 tys. osób .

Dziękujemy organizatorom i biegaczom, tym, którzy kibicowali i gotowali tzw. posiłki regeneracyjne dla zawodników. Na starcie widać było i starszych, i młodszych, i wytrenowanych, i totalnych debiutantów.

Widzimy, że coraz popularniejsze staje się bieganie z dziećmi. Tata lub mama truchta (bo szybciej trudno) pchając wózek, a maluch ma niesamowitą frajdę.

To był piękny majowy weekend. Słońce (prawie wszędzie) świeciło, Wojtek Staszewski się ożenił, udały się wasze biegi. Rozkręcamy narodową modę na zdrowie i aktywność i to jest fajne!

Przed nami jeszcze 35 biegów - tam, gdzie z różnych powodów nie można było ich zorganizować 9 lub 10 maja. Sprawdź na mapie rozbiegania Polski - może akurat znajdziesz się w pobliżu?

Wrzucaj swoje zdjęcia - podziel się biegacką radością z innymi.

Jeśli potrzebujesz trenerskiej porady, zajrzyj do sekcji "Jak zacząć biegać?".

I pisz na e-mail: polskabiega@agora.pl