Polska Biega wszędzie

W ten weekend nikogo nie zdziwi widok setek biegających osób. Dziś odbyło się w całej Polsce już 275 imprez biegowych. Przed nami jeszcze wiele możliwości startu - nie czekaj, sprawdź na www.polskabiega.pl, gdzie ma miejsce najbliższy bieg, zakładaj buty sportowe, przypnij numer startowy i biegnij!

9 maja 2009 r.: Do akcji Polska Biega zarejestrowano 542 biegi, ale ta liczba może jeszcze wzrosnąć. Imprezy można zgłaszać na www.polskabiega.pl jeszcze do godziny 18.00.

Biegowe szaleństwo zaczęło się już wcześniej - wczoraj tradycyjne "do biegu gotowi, start!" usłyszeli mieszkańcy 22 miejscowości. Dzisiaj miłośnicy szybkiego przebierania nogami mogą wziąć udział jeszcze w 55 popołudniowych biegach, m.in. po zabytkowym parku w centrum Wieliczki (o 16.00), w rozbieganej Cybince (woj. lubuskie) o 17.00, na stadionie miejskim w Brzegu (woj. opolskie) o 16.00 czy - na zasadzie marszobiegu fromborsko-australijskiego (po każdym okrążeniu odpada ostatni zawodnik) - we Fromborku o 15.00. W Oleśnie (woj.opolskie) o 17.20 wystartuje m.in. Bogdan Dudzik z Kluczborka, członek "Gazetowej" drużyny, która w zeszłym roku w ciągu 13 tygodni przygotowała się do debiutanckiego startu w maratonie. Bogdan Dudzik biega nadal, właśnie przebiegł swój drugi maraton i nie może sobie odmówić przyjemności udziału w rozbieganym weekendzie Polska Biega.

Więcej informacji o akcji na www.polskabiega.pl