Polska Biega na 500

Miało być 500 biegów. I jest. Miało być 100 tysięcy na starcie. I będzie? To zależy od ciebie

Braliście udział w ogólnonarodowym biegowym szaleństwie? Startowaliście? Pomagaliście? Kibicowaliście? Pokaż, jak biegasz i jak biegają inni - dodaj swoje zdjęcia!

8 maja 2009 r.: Gdy wczoraj o 12.20 na stronie www.polskabiega.pl zarejestrowały się pod nr 500 śląskie Więcki, wysłałem sms-a do Roberta Korzeniowskiego. Odpisał "Bieganie jest piękne". To było nasze, inicjatorów tej całej zadymy, marzenie: pół tysiąca biegów. W Więckach bieg organizuje podstawówka i Ochotnicza Straż Pożarna. Więc na wasze, drogie Więcki, szkolne i strażackie ręce składamy wielkie podziękowanie tym wszystkim, którzy w gminach, szkołach i klubach szykują biegacką majówkę 9-10 maja (lub w okolicach tej daty). Zgłoszenia zresztą płyną i aż strach pomyśleć, ile będzie jutro.

Poznań górą! Wielkopolska (56 zgłoszonych biegów) wygrywa z Mazowszem (54). Świetnie finiszuje Śląsk (49). Za nim Dolny Śląsk i Małopolska.

Ta wielka mapa dowodzi, jakie serce do walki mają organizatorzy. Teraz czas na każdego z nas. Instrukcja jest prosta: sprawdź, gdzie masz najbliższy bieg, i szykuj się! Jeśli masz numer startowy, przypnij go (był w środę w "Gazecie"). Szczegóły - gdzie start, kiedy, o której - na www.polskabiega.pl . Na naszej stronie śledź losy Sztafety Polska Biega - jest na półmetku.