Chcemy pół tysiąca i jesteśmy blisko!

Już pobiliśmy rekord Polski. Rok temu było 476 biegów, teraz już 490 zgłoszeń

6 maja 2009 r.: W marcu, na starcie tegorocznej akcji Polska Biega rzuciliśmy liczbę 500, marzyło się nam, że będzie się biegać w co czwartej gminie w Polsce. Do pół tysiąca brakuje nam jedynie dziesięć zgłoszeń. Czekamy na kolejne gminy, szkoły, kluby.

Weekend 9-10 maja to ma być radosne bieganie dla wszystkich, też dla debiutantów. Ale nawet do startu na krótkim dystansie lepiej przygotować się z głową. Jak? Warto poczytać porady Wojtka Staszewkiego - on naprawdę wie, co mówi. Jest nie tylko reporterem "Gazety", ale tez dyplomowanym instruktorem lekkiej atletyki.

Rozbiegli się po całym kraju

Modę na bieganie nakręcają cztery Sztafety Polska Biega. Od wtorku pędzą z Piątku (geometryczny środek Polski) do Słubic, Suwałk, Przemyśla i Cieszyna gwiazdy sportu. Lekkoatleci wystawili do tegorocznej sztafety mocną reprezentację, m.in. Roberta Korzeniowskiego (chód), Artura Partykę (skok wzwyż), Sebastiana Chmarę (wieloboista), Małgorzata Rydz (specjalistka na 1500 m), Pawła Januszewskiego (płotkarz), Marcina Awiżenia (paraolimpijczyk - specjalista na 800 m). Wymieniają się z nimi złoty wioślarz Tomasz Kucharski, słynny kolarz Czesław Lang i ludzie mediów: Wojciech Staszewski z "Gazety", Michalina Preisner i Kamil Dąbrowa z TOK FM, gwiazdy TVP: Maciej Kurzajewski, Beata Sadowska, Przemysław Babiarz oraz Wincenty Pipka i Cezary Gurjew z Radiowej Jedynki.