Świetna ta Polska. I biega

51 desperatów rozbiegło się we wtorek po kraju. Grają dla nich orkiestry, biega z nimi dziatwa, straż miejska, a nawet zakonnice

6 maja 2009 r.: Rozbiegli się z Piątku, geograficznego środka Polski, w czterech kierunkach - do Cieszyna, Słubic, Suwałk i Przemyśla. Pokonają w sumie 1900 km w 254 godziny, powita ich 189 miejscowości.

We wsiach, miasteczkach i miastach wszędzie dołączają do nich władze i obywatele, mali i duzi, grubi i chudzi, grają orkiestry, czekają stoły z jedzeniem.

Tak wygląda tegoroczna Sztafeta Polska Biega. W jej składzie są m.in. Robert Korzeniowski, szef TVP Sport, czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie sportowym, dziennikarze TVP: Przemysław Babiarz, Beata Sadowska i Maciej Kurzajewski, lekkoatleci: Artur Partyka (wicemistrz olimpijski w skoku wzwyż), Marcin Awiżeń (złoty medalista paraolimpiady w Pekinie na 800 m), bokser Dariusz Michalczewski, szef Tour de Pologne Czesław Lang, dwukrotny mistrz olimpijski w wioślarstwie Tomasz Kucharski, dyrektor Programu 1 Polskiego Radia Wincenty Pipka, dziennikarz Radia TOK FM i TVN Kamil Dąbrowa, reporter "Gazety" i dyplomowany instruktor lekkoatletyki Wojciech Staszewski.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.