Poznań goni Warszawę

Wtorek, 28 kwietnia. Piąta edycja Polska Biega za 11 dni

28 kwietnia 2009 r.: Na mapie rozbiegania Polski ruch, codziennie przybywa nawet kilkadziesiąt biegów. Na razie najwięcej imprez biegowych zaplanowali mieszkańcy woj. mazowieckiego (36 biegów), srebrny medal przypada Wielkopolsce (34). Na trzecim miejscu ex equo województwa: dolnośląskie i małopolskie (w każdym zarejestrowano 30 biegów). Oczywiście sytuacja może się jeszcze zmienić. Ty, twoi przyjaciele i współpracownicy możecie zadecydować, że właśnie wasze województwo będzie najbardziej rozbieganym regionem Polski. Zorganizujcie bieg: dla każdego chętnego, czyli bez wielkiego ścigania, bez opłaty startowej, bez spięcia. Najlepiej na krótkim dystansie, po miękkim terenie (dbajmy o kolana biegaczy!). Opiszcie go na www.polskabiega.pl - dzięki temu miłośnicy biegania z okolicy dowiedzą się, gdzie wystartować 9 lub 10 maja. W poniedziałek pod koniec dnia dołączyły do nas: Starogard Gdański (pomorskie), Włocławek i z mazowieckiego: Pomiechówek, Mława i Wieczfnia Kościelna.

Dyplomy... numery...

Czy pamiętacie, że na naszej www są już wzory dyplomów dla uczestników biegów? Każdy organizator i koordynator może je wydrukować i wypełnić - będą świetną pamiątką dla uczestników.

Dla trenujących do startu w Polska Biega mamy "Gazecie" coś extra. Przygotowaliśmy dla was specjalny numer startowy Polska Biega. Szukajcie go w "Gazecie" 6 maja.

Przypominamy, żeby pobiec, nie trzeba się wcześniej nigdzie rejestrować. Wystarczy, że sprawdzicie na mapie biegów, gdzie i kiedy odbywa się wasz bieg.

Za tydzień, 5 maja z Piątka w woj. łódzkim wyrusza Sztafeta Polska Biega. Ambasadorzy PB, przedstawiciele Agory, TVP i Polskiego Radia rozbiegną się w czterech kierunkach: do Słubic, Suwałk, Przemyśla i Cieszyna. Czekają na wsparcie mieszkańców miejscowości, przez które planują przebiec. Szczegóły wkrótce.