Gęsto, coraz gęściej

Na mapie akcji Polska Biega coraz gęściej - przybywa miejscowości, które w weekend 9-10 maja organizują z nami biegi. Rok temu pobiegło z nami aż 65 tys. osób. W tym roku idziemy (biegniemy) na rekord: chcemy, by biegów było ponad 500, a biegaczy 100 tys.

3 kwietnia 2009 r.: Weź w tym udział! Rozbiegaj swoją gminę, szkołę, osiedle. W parkach i na ulicach widać, że zapaleńców wciąż przybywa, więc wasze imprezy czeka sukces.

Biegi zarejestrowały już 63 samorządy, szkoły i kluby biegowe. Przodują województwa: wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, zachodniopomorskie, dolnośląskie i śląskie.

Do majowych startów szykują się ambasadorzy Polska Biega - znani ludzie kochający i propagujący bieganie, m.in.: Robert Korzeniowski, Tomasz Lis, Beata Sadowska, Przemysław Babiarz i Maciej Kurzajewski (wszyscy z TVP), wicenaczelny "Gazety" Piotr Pacewicz, nasz reporter Wojciech Staszewski, Wincenty Pipka, Marta Kielczyk i Jacek Cholewiński z Polskiego Radia, szef biura prasowego Sejmu Krzysztof Luft, szef Tour de Pologne Czesław Lang, tenisistka Magdalena Grzybowska, lekkoatleci Artur Partyka, Sebastian Chmara, Paweł Januszewski, Marcin Awiżeń, wioślarz Tomasz Kucharski, pięcioboistka Dorota Idzi.

Wielu z nich pobiegnie - w ramach podgrzewania atmosfery przed finałowym weekendem - w sztafecie przez Polskę od 5 do 10 maja. Możesz do nich dołączyć. Niedługo zdradzimy szczegóły ogólnopolskich kwalifikacji.

A już w poniedziałek, 6 kwietnia w "Gazecie": jak nasz organizm reaguje na bieg, czyli dlaczego bieganie jest prawie tak dobre jak seks .