Gotowi do ogólnopolskiego biegania? No to zaczynamy!

Weekend POLSKA BIEGA w tym roku to 9-10 maja. Wiemy, że wielu z Was - mimo chłodu i szybko zapadających ciemności - zaczęło już szykować biegową formę i że wiele instytucji z różnych zakątków Polski już formuje sztaby, których zadaniem będzie organizacja majowej imprezy.

11 marca 2009 r.: Tak jak w poprzednich edycjach, zapraszamy do udziału CAŁĄ Polskę.

Pobiec może każdy, niezależnie od wieku, światopoglądu, płci i wytrenowania. Nie musisz się specjalnie rejestrować, wystarczy, że na naszej www znajdziesz imprezę biegową w okolicy i przeczytasz zamieszczone informacje. Mapę biegów na naszym portalu od tworzyć będą do 9 maja sami organizatorzy.

Zawsze podajemy dane koordynatora biegu - w razie jakichkolwiek wątpliwości możesz się z nim skontaktować. Nie zapomnij o przygotowaniu na czas butów do biegania!

Do organizowania biegów zachęcamy władze miast i gmin, szkoły, kluby sportowe i nieformalne grupy miłośników biegania. Drodzy Organizatorzy! Zapoznajcie się z regulaminem akcji, a w "Poradniku Organizatora" znajdziecie cenne wskazówki, jak zabrać się do tego przedsięwzięcia.

Jeśli macie pytania, piszcie na adres: polskabiega@agora.pl

Doradzić mogą również organizatorzy-weterani, czyli ludzie i instytucje, którzy organizowali biegi na swoim terenie niejeden raz. Do takiej komunikacji świetnie nadaje się nasze forum.

W tym roku czekają nas również inne biegowe atrakcje. Na początku maja wyruszy Sztafeta Polska Biega - cztery ekipy rozbiegną się z centralnej Polski w czterech kierunkach: do Suwałk, Przemyśla, Cieszyna i Słubic. Dotrą aż do granic kraju, a po drodze odwiedzą wiele miejscowości. Może akurat Twoją? Do Sztafet będzie się można również zakwalifikować - o eliminacjach poinformujemy wkrótce.

Będziemy trenować i startować też w trakcie wakacji. Lato to doskonały czas, żeby przeprosić się z bieganiem. Najbardziej zdeterminowanym proponujemy udział w maratonie. Będziemy promować największe biegowe imprezy w Polsce i uczyć, jak się do takiego startu profesjonalnie przygotować.

Do Waszej dyspozycji jest nasz niezmordowany trener - Wojtek Staszewski z "Gazety Wyborczej", Ewa Witek-Piotrowska, fizjoterapeutka, która doradza wszystkim kontuzjowanym oraz cały zespół obsługujący akcję Polska Biega. My wszyscy też biegamy!