Jak zostać klubowiczem

Nie boimy się przesądów i dzisiaj - w piątek trzynastego - zapraszamy wszystkich, którzy bieganie lubią, kochają i doceniają, do Klubu Polska Biega. A w piątek 13 marca oficjalnie otworzymy piątą edycję akcji Polska Biega.

Co to jest ten Klub?

Stowarzyszenie Klub Polska Biega ma zrzeszać całą polską społeczność biegacką: tych, którzy od lat angażują się w akcję Polska Biega i organizują setki imprez biegowych w całym kraju, i tych, którzy po prostu biegają z krewnym, sąsiadem albo sami. Inicjatorami Klubu są Robert Korzeniowski i nasi redakcyjni biegacze Piotr Pacewicz i Wojciech Staszewski, niezmordowany "Gazetowy" trener.

Zapisali się już koordynatorzy majowych imprez Polska Biega z ubiegłych lat, m.in. Roman Ziemianin z Głogowa Małopolskiego, Wojciech Świzdor

z Cieszanowa (Podkarpackie), Witold Sikorski z Bobolic w Zachodniopomorskiem. Jest z nami Janusz Rajewski, szef Maratonu Poznańskiego. Zapisali się uczestnicy Sztafet Polska Biega 2008, m.in. Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki i Marcin Chłopaś z "Teleexpressu". I twardziele, którzy rok temu w"Gazetowej" drużynie przygotowali się w13 tygodni do maratońskiego debiutu - Andrzej Chrzanowski i Alena Shumchyk (na zdjęciu).

Klubowe kontakty to szansa na wymianę doświadczeń w organizacji imprez, łatwiej będzie też znaleźć towarzyszy codziennych treningów, także wśród sław polskiej lekkiej atletyki i znanych osób, które lubią biegać.

Członkowie Klubu jako pierwsi będą informowani o szczegółach imprez biegowych organizowanych pod strusiowym logo. Będziemy też pisać o waszych własnych inicjatywach na www.polskabiega.pl, w "Gazecie Wyborczej", będziemy mówić o was w TVP Sport i na antenie radiowej "Jedynki".

Biegowa elita

Przez miesiąc masz wyjątkową okazję, by zostać członkiem założycielem Klubu. Wystarczy wypełnić deklarację i wpłacić składkę członkowską (100 zł na rok). Dostaniesz unikatową, zindywidualizowaną kartę członkowską, dowód na przynależność do biegowej elity. Ponadto karta uprawnia do korzystania z rabatów u partnerów stowarzyszenia (m.in. na sprzęt sportowy).

Za miesiąc, gdy wystartuje kolejna edycja Polska Biega, będziemy nadal przyjmować zapisy, ale już na zwykłych członków Klubu.

Jak się zapisać?

Najłatwiej na www.polskabiega.pl zapoznać się z regulaminem i wypełnić deklarację, a potem opłacić składkę członkowską . Deklarację oraz regulamin możecie też otrzymać e-mailem.

Nasz adres: klub@polskabiega.pl, tel.: 022 555 45 70. Odpowiemy na każde wasze pytanie.