Poznań, Szczecin, Rzeszów, Sopot

Polska biega, a raczej idzie jak burza - mamy już 178 zgłoszeń do naszego sobotniego biegu.

9 maja 2007 r.:

Wielkopolska górą - 21 biegów (wczoraj zapisał się Poznań), a za nią pędzą ławą Śląsk, Mazowsze (wczoraj Grójec) iPomorze (Sopot, wcześniej byli Gdańsk i Gdynia) - po 19.

Do soboty jeszcze trzy dni. Biegający powinni już dziś zrobić trening solidniejszy (dłużej, mocniej), jutro krócej i szybciej, a w piątek przerwa na zyskanie świeżości. Początkujący mogą dziś i jutro "pomarszobiegać" po 15-20 minut, porozciągać się po treningu, jeśli nogi rozbolą, polać je zimną wodą, ew. kupić buty do biegania i śmiało przyjść na sobotni bieg.

Deszcz? Wczoraj biegałem na warszawskiej Agrykoli (1100 m wokół stawu, kaczki mają akurat młode, obok przyjazny stadion z syntetyczną bieżnią i bezlitosne 105 schodów do wieloskoków) i przy rozciąganiu pokropił mnie deszczyk. Apeluję, nie bójcie się deszczu, jeśli w sobotę popada. To wręcz miłe, gdy się człowiek zgrzeje.

Lat 92. Zlistów: "Nazywam się Jerzy Kuszakiewicz, lat 92, jestem chętny do biegania.W samorządzie mazowieckim - Pole Mokotowskie, godz. 12, 12 maja. Mam problem, gdzie się zarejestrować".

Odpowiedź (dla wszystkich): Nie trzeba się rejestrować. Wystarczy znaleźć na www.polskabiega.pl najbliższy bieg - miejsce i godzinę - i przyjść na start 15-30 min przed biegiem (rozgrzewka).

Wspólna filozofia. "Chcę podziękować za" Polska biega ". To wspaniały sposób nie tylko na to, by zaktywizować Polaków, ale też by pokazać tych wszystkich, którzy biegają dla siebie. Mam 44 lata, jestem lekarzem rodzinnym i biegam od 15. roku życia. Miesięcznie 60-100 km. To bieganie to pokazanie pewnej filozofii życia poprzez sport, to wspólne spotkanie. Wojciech Kasiński (Pszczyna)".

Poznań - nie było, a jest. "Jestem nauczycielem wf. w poznańskim gimnazjum i z moimi podopiecznymi regularnie bierzemy udział w biegach masowych. Niestety, nikt w Poznaniu nie organizuje biegu 12 maja. Chciałbym zorganizować taką imprezę. Co muszę zrobić? Przemysław Górski". Już jest bieg w Poznaniu. Organizuje go Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa "Winogrady" i Wielkopolskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej. Tel. 514 951 260.

Biegam, od kiedy chodzę. Dominik Mataniak z Chorzowa: "Jestem uczniem III klasy gimnazjum. Od kiedy tylko zacząłem chodzić, moją pasją było bieganie. Gdy usłyszałem o waszej akcji, ucieszyłem się, że znowu będzie okazja pobiegać w większym gronie, to niesamowita przyjemność. Niestety, w moim mieście nikt się tym nie zainteresował. Wziąłem sprawę w swoje ręce i rozmawiałem z wiceprezydentem miasta. Dał mi do zrozumienia, że nie jest zainteresowany. Nie poddałem się i z nauczycielem od matematyki (tak, od matematyki!) zrobimy bieg na własną rękę. Uczniowie połknęli bakcyla i zapowiedzieli swój udział. Nie przypuszczałem, że radość z biegania można tak łatwo rozsiać. Piszę, by dać znak, że w Chorzowie też będziemy biegać, tylko trochę nieoficjalnie. Gratulujemy! Wasz bieg będzie jak najbardziej oficjalny, musicie się tylko zarejestrować na stronie akcji.

Wczoraj dołączyły do nas: Szczecin Rzeszów Bystrzyca Kłodzka, Pieszyce i Świdnica (Dolnośląskie) Górzno i Gródek (Kujawsko-Pomorskie) Nowe Miasteczko (Lubuskie) Koluszki (Łódzkie) Lanckorona (Małopolskie) Zambrów (Podlaskie) Kunów (Świętokrzyskie).