Pobiegną dla małego chłopca. "Piątka dla Bartka" już w najbliższy weekend! [WEEKEND POLSKA BIEGA]

Choć finał Weekendu Polska Biega jest już za nami 5 czerwca w Kielcach czeka nas jeszcze jedno, ważne wydarzenie. Tego dnia po raz czwarty prawie tysiąc osób weźmie udział w charytatywnym biegu ?Piątka dla Bartka?.

Bartek to syn Damiana Orzechowskiego, laureata naszego redakcyjnego plebiscytu na Anioła Biegania . Chłopiec urodził się bez lewej stopy. Aby zebrać pieniądze na kolejne protezy dla rosnącego Bartka, Damian zaczął organizować w Kielcach "Piątkę dla Bartka" . W zeszłorocznym biegu wzięło udział blisko 1000 osób! Ale zainteresowanie pomocą Bartkowi wybiegło znacznie poza Kielce. Osoby, które nie mogą pojawić się w Kielcach na "Piątce" mogą wziąć udział w "Wirtualnej Piątce dla Bartka" - wystarczy dołączyć do wydarzenia założonego na Endomondo i w jakiejkolwiek miejscowości przebiec 5 km. Ludzie z całej Polski zaczęli wspierać akcję, wpłacać pieniądze i biegać w koszulkach z hasłem "Biegnę, żeby Bartek mógł biegać" (na pewno ich widzieliście na trasach!). Tak powstała tzw. "Drużyna Bartka" . Jest w niej już blisko 400 osób z Polski i nie tylko!

Damian: - Zawsze mówię, że biegam dla Bartka i dla siebie. Ale teraz pojawiło się coś jeszcze. Poza Bartkiem inspiracją stali się dla mnie ci wszyscy ludzie, którzy zechcieli nam pomóc i biegają z nami, a ich liczba ciągle rośnie.

PRZECZYTAJ CAŁĄ ROZMOWĘ: "Nigdy nie zabraknie mi motywacji" >>

Tegoroczna "Piątka dla Bartka" odbędzie się 5 czerwca w Kielcach. Szczegóły biegu dostępne są na stronie: naszmaraton.pl

Redaktor Polska Biega Damian Bąbol będzie na miejscu, więc na niedzielę szykujemy relację z tego wydarzenia!

Buty do biegania dla początkujących. Przegląd modeli do 229 zł