12. Weekend Polska Biega - Bieganie. To u nas rodzinne. Czekamy na Wasze zgłoszenia!

To już kolejny rok wielkiego biegowego święta! Finał akcji zaplanowaliśmy na 20-22 maja. Nie może Was zabraknąć!

20-22 maja będzie się działo najwięcej, ale imprezy w ramach Weekendu mogą się odbywać przez cały maj, a także na początku czerwca, tak jak bieg "Piątka dla Bartka" (5.06.2016).

W zeszłym roku w ramach akcji odbyło się prawie 500 biegów, w których wystartowało ponad 107 tysięcy osób. Wierzymy, że w tym roku będzie nas jeszcze więcej!

Hasło tegorocznej edycji to "Bieganie. To u nas rodzinne" . Chcemy pokazać, że bieganie może łączyć pokolenia. Biegać może każdy, niezależnie od wieku i fajnie jest czasami pobiegać razem, rodzinnie.

Już po raz czwarty pobiegnie z nami Damian Orzechowski i jego syn Bartek. W Kielcach dołączy do nich pewnie około 1000 osób, by razem pobiec w ramach akcji "Biegnę, żeby Bartek mógł biegać." Chłopiec urodził się bez lewej stopy i jest przykładem na to, że bieganie łączy pokolenia.

Biegnie, żeby jego syn mógł biegać. "Nigdy nie zabraknie mi motywacji" [ROZMOWA] >>

O co biega w Weekendzie Polska Biega?

Polska Biega to akcja społeczna promująca bieganie . Od 2006 r. zachęcamy ludzi do biegania i radzimy im jak to bezpiecznie robić. Weekend Polska Biega , czyli kulminacja naszych starań, to jedno wielkie święto biegaczy. W ramach WPB zachęcamy amatorów, lokalnych aktywistów i pasjonatów biegania do organizowania bieg ów dla swojej społeczności - a wszystkich pozostałych do startowania w tych imprezach.

Copernicus Run w Olsztynie - Akcja Polska BiegaCopernicus Run w Olsztynie - Akcja Polska Biega Fot. Przemysław Skrzydło / Agencja Wyborcza.pl Fot. Przemysław Skrzydło / Agencja Gazeta

Jak zarejestrować i zorganizować bieg?

Żeby stać się współtwórcą naszej Akcji, wystarczy wypełnić formularz dla biegu organizowanego w Polsce [TUTAJ] .

Ale Polacy biegają też przecież za granicą. Możesz zorganizować bieg również poza granicami naszego kraju: [TUTAJ] znajdziesz przystosowany do tego formularz.

Zorganizowanie imprezy biegowej może być dla Ciebie nowym doświadczeniem, szansą na poznanie nowych osób, zdobycie wiedzy, która może przydać się w przyszłości. To oczywiście ogromne przedsięwzięcie, wiele pracy i wysiłku, ale w naszej akcji każda, nawet najmniejsza inicjatywa jest tak samo ważna. Nie musisz zatem nastawiać się na nieprzespane noce. Twój bieg może być nawet koleżeńskim spotkaniem biegowym. Niezależnie, czy planujesz bieg dla 10, 100 czy 1000 osób, trzeba się do tego przedsięwzięcia przygotować. [TUTAJ] znajdziesz Poradnik Organizatora.

Każdy zarejestrowany bieg pojawi się na naszej mapie biegów. W ten sposób dowie się o nim cała Polska! Zobacz Mapę Biegów 2016.

[TUTAJ] znajdziesz również Regulamin Akcji Polska Biega .

O biegach będzie głośno także dlatego, że będziemy pisać o nich na serwisie PolskaBiega.pl oraz w Wyborczej .

TAK BYŁO W 2015 ROKU >>

W każdej sprawie można kontaktować się z redakcją serwisu PolskaBiega.pl pod adresem polskabiega@agora.pl . Czekamy też na Wasze rodzinne biegowe historie. Najciekawsze opublikujemy na PolskaBiega.pl.

Do zobaczenia 20-22 maja!

Zobacz wideo