Weekend Polska Biega 2015. Bieganie zmieniło życie całego miasteczka

Łukasz Domin mieszka w nieco ponad 6-tysięcznym Dynowie w woj. podkarpackim. Swoją pasją postanowił zarazić całe miasteczko! Z jakim skutkiem?

Wszystko zaczęło się 3 lata temu od akcji biegowych pod hasłem "Dynów Biega". Początki były bardzo trudne. Bardzo trudno było zachęcić mieszkańców miasteczka do wspólnego biegania. Pamiętam jak startowaliśmy po 10-15 osób. Ale cały czas wierzyłem, że jeszcze przyjdą takie czasy, że Dynów będzie miał uciechę z biegania i biegaczy. Każda kolejna akcja "Dynów Biega" przynosiła coraz więcej uczestników. W ciągu każdego roku organizowałem 5 takich akcji. Dodatkowo równe 2 lata temu postanowiłem wraz z kolegą wystartować w maratonie. Byliśmy pierwszymi mieszkańcami Dynowa, którzy ukończyli maraton. Działo się to podczas I edycji Orlen Warsaw Marathon. Po dwóch latach w Dynowie mamy 12 maratończyków, ponad 20 biegaczy startujący na różnych dystansach. Ja natomiast mam za sobą 10 maratonów, czekam na start w ultramaratonie na dystansie 116 km.

Dodatkowo akcje Dynów Biega przerodziły się w prawdziwe biegowe święto w miasteczku. Ostatnio podczas Biegu Konstytucji udało nam się pobić rekord frekwencji. Wystartowało 128 mieszkańców miasta co stanowi 2 % populacji liczącego 6300 mieszkańców Dynowa!

Ale nie zwalniam. Bieganie to moja pasja i największa miłość. Dlatego podjąłem się organizacji pierwszego w historii miasta biegu na 10 km (Dynowska ZaDyszka), który odbędzie się 30 maja. Moim marzeniem na przyszłość jest rozwijanie akcji Dynów Biega i zrobienie terenowego maratonu po przepięknych terenach Pogórza Dynowskiego, które przecina rzeka San. Mam nadzieję, że kiedyś mi się to uda!

O rozbieganym Dynowie można przeczytać więcej na facebooku:

Dynów Biega -  https://www.facebook.com/DynowBiega

Dynowscy Biegacze -  https://www.facebook.com/dynowscybiegacze

Dynowska ZaDyszka -  https://www.facebook.com/DynowskaZaDyszka

470 biegów, ponad 100 tysięcy osób. Weekend Polska Biega 2015 za nami! [KLIKNIJ]

Materiały partnerów

zobacz wybrane produkty do biegania