Wielkie święto biegania. 470 biegów, ponad 100 tysięcy osób. Weekend Polska Biega 2015 za nami!

Akcja społeczna Polska Biega kończy 10 lat! Finał tegorocznej edycji odbył się w dniach 22 - 24 maja. Było ponad 470 - w większości darmowych - biegów, w których wystartowało ponad 107 tysięcy osób! Ale to jeszcze nie koniec akcji. Wejdź i zobacz, gdzie możesz pobiec!

Wszystkie biegi można znaleźć na MAPIE WEEKENDU POLSKA BIEGA 2015

Kiedy zaczynaliśmy 10 lat temu, biegali nieliczni. Pewnie wielu z Was pamięta czasy, gdy biegaczy w "rajtuzach" wytykało się palcami :) Akcja Polska Biega miała nas rozruszać, przełamać, zachęcić, pomóc przezwyciężyć wstyd i pokazać, że można. I tak się stało. Polska biega, a to bieganie ją zmieniło. Najlepiej widać te przemiany w historiach , jakie nam wysyłacie. Są to opowieści zwykłych ludzi, którzy dzięki bieganiu w niezwykły sposób odmienili swoje życie, otoczenie, wygląd. To trzeba uczcić! Od 22 do 24 maja świętowaliśmy fakt, że Polska JUŻ Biega !

PRZECZYTAJ NIEZWYKŁE HISTORIE BIEGACZY >>

Kim są Organizatorzy imprez w ramach Weekendu Polska Biega?

Organizatorzy biegów to wielcy bohaterowie Weekendu Polska Biega. Niektórzy zajmują się organizacją biegów zawodowo - czy to w profesjonalnych agencjach, czy MOSiR-ach. Inni robią biegi raz w roku - tylko przy okazji naszej akcji. Jest też duże grono osób pracujących w szkołach czy placówkach kulturalnych, które wkładają mnóstwo pracy i serca w zachęcanie do aktywności dzieci i dorosłych ze swoich miejscowości. Coraz częściej do akcji dołączają również osoby, które organizują treningi biegowe - nie duże imprezy. Spontanicznie do akcji postanowiły się włączyć wielkie pasjonatki i propagatorki biegania. Wśród nich Ania Szczypczyńska, autorka bloga PannaAnnaBiega.pl (zorganizuje spotkanie biegowe 24 maja w Parku Morskie Oko w Warszawie). Są też z nami Zosia Wawrzyniak i Magda Ratajczak - czyli dwie fantastyczne dziewczyny, które piszą dla kobiet i namawiają je do aktywnego trybu życia poprzez stronę "Kobiety biegają" .

PRZEMYSŁAW SKRZYDŁO

Jakie biegi odbędą się podczas 11. Weekendu Polska Biega?

Na mapie akcji mamy ponad 470 biegów. Wachlarz imprez jest tak szeroki, że nie sposób opisać choćby jednej dziesiątej! Są zawody dla dzieci i młodzieży szkolnej. Są biegi rodzinne i charytatywne. Są duże imprezy, w których wystartuje kilka tysięcy osób! Są biegi dla bardziej zaprawionych zawodników - w górach. Ale są też takie odbywające się na plaży! Wszystkie możecie znaleźć na MAPIE WEEKENDU POLSKA BIEGA 2015

Część imprez już za nami

Mimo, że kulminacja Weekendu przypada na 22-24 maja , pierwsze biegi odbyły się już miesiąc wcześniej! Za nami m.in. Bieg SGH w Warszawie , zawody w Dynowie (woj. podkarpackie) i Tymbarku, a także w Kościerzynie i Inowrocławiu .

Imprezy w ramach akcji będą organizowane również w kolejnych tygodniach, aż do połowy czerwca.

Weekend Polska Biega 2015Weekend Polska Biega 2015 Fot. Patryk Ogorzaek / Agencja Fot. Patryk Ogorzaek / Agencja

"Polska JUŻ biega!" - Wasze historie

Hasło tegorocznego Weekendu to "Polska JUŻ biega!" . Postanowiliśmy zebrać Wasze historie i spostrzeżenia o tym, jak w ostatnich 10 latach zmieniła się biegowa Polska, jak bieganie zmieniło Was samych, Wasze otoczenie, znajomych. Dostaliśmy kilkadziesiąt fantastycznych historii! Niektóre opisują Wasze niesamowite przemiany (fizyczne i psychiczne), inne pokazują jak pięknie dzielicie się swoją pasją z ludźmi, których spotykacie na swojej drodze. Jeszcze inne to ciekawe obserwacje dotyczące biegowego świata. Część z nich już opublikowaliśmy. Możecie je przeczytać TUTAJ

Zobacz relacje z imprez!

Weekend Polska Biega 2015Weekend Polska Biega 2015 Weekend Polska Biega 2015 Weekend Polska Biega 2015

Na bieżąco relacjonujemy przebieg XI Weekendu Polska Biega na specjalnym wydarzeniu na Facebooku: "Weekend Polska Biega - Polska JUŻ biega!" [KLIKNIJ I ZOBACZ CO SIĘ DZIEJE! >>] Za nami już biegi w m.in. Inowrocławiu, Ryjewie, Sadowiu, Sobótce i na Helu. Wciąż też możecie jeszcze do nas dołączyć! Czekamy na Was!

Dołącz do nas i zarejestruj bieg Weekendu Polska Biega 2015 [KLIKNIJ]

Zobacz relację z ubiegłorocznej edycji akcji [KLIKNIJ]