Weekend Polska Biega 2015 - jak dołączyć?

Weekend Polska Biega to akcja społeczna promująca bieganie. Trwa nieprzerwanie od 2006 r. Przez 10 edycji w ramach akcji odbyło się kilka tysięcy imprez i spotkań biegowych. W całej Polsce! Ale Nie zatrzymujemy się! W tym roku kulminację Weekendu Polska Biega zaplanowaliśmy na 22-24 maja. Dołącz do nas!

Naszym głównym celem jest pokazanie, że bieganie jest dla wszystkich. Że biegać może każdy - bez względu na wiek, płeć, zawód, stan konta, miejscowość, w  której mieszka. Dlatego w ramach akcji Weekend Polska Biega zachęcamy do organizacji biegów, treningów, spotkań biegowych - mogą to być imprezy na kilka tysięcy uczestników, ale również małe, lokalne inicjatywy biegowe. Ba! W ramach Weekendu Polska Biega możesz zorganizować spotkanie biegowe dla grupy znajomych i też zarejestrować je do naszej akcji! Taki trening przyniesie ten sam skutek, jak duża impreza biegowa - zachęci innych do aktywnego odpoczynku, pokaże, że bieganie jest po prostu fajne - tyle, że na mniejszą skalę.

W zeszłym roku odbyło się 620 imprez, w których wystartowało 135 tysięcy osób! To niesamowite! Jednak liczba biegów i biegaczy ciągle rośnie, więc dlaczego w tym roku w ramach Weekendu Polska Biega nie może być nas więcej? Dołącz do nas. Stań się częścią tej największej w Polsce akcji promującej bieganie!

Jak dołączyć?

Żeby stać się współtwórcą naszej akcji i zorganizować wydarzenie w ramach Weekendu Polska Biega wystarczy wypełnić formularz dla wydarzenia organizowanego w Polsce [TUTAJ] . Pamiętaj - każda impreza się liczy! Nieważne, czy weźmie w niej udział 10 czy 1000 osób! Finał Weekendu zaplanowaliśmy na 22-24 maja - to w tych dniach odbędzie się najwięcej imprez, ale biegać będziemy przez cały maj! Jeśli chcesz zorganizować wydarzenie poza 22-24 maja, zarejestruj bieg i napisz do nas krótkiego maila (polskabiega@agora.pl) z prośbą o zmianę terminu.

Dołączenie do akcji jest bezpłatne. W zamian oferujemy materiały promocyjne i organizacyjne do pobrania ze strony dedykowanej Weekendowi ( http://rejestracja.polskabiega.sport.pl/strona.php?p=177 ). Znajdziesz tam numer startowy, dyplomy, oświadczenie zawodników biorących udział w imprezie i plakat. Oczywiście służymy także radami. Przygotowaliśmy Poradnik Organizatora - [TUTAJ] i jesteśmy do dyspozycji pod wspomnianym już adresem mailowym. Co jeszcze? Każde zarejestrowane wydarzenie pojawi się na naszej mapie biegów. W ten sposób dowie się o nim cała Polska!  Zobacz Mapę Biegów 2015.

Akcja Weekend Polska Biega jest dostępna także dla Polaków mieszkających za granicą. [TUTAJ] znajdziesz formularz przystosowany do rejestracji biegów poza Polską.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej [TUTAJ] znajdziesz również Regulamin Akcji Polska Biega .

"Polska JUŻ biega!" - czekamy na Wasze historie

Hasło tegorocznej edycji to "Polska JUŻ biega!" . Jest ono pretekstem do pokazania, jak wygląda bieganie w Polsce obecnie i porównanie z tym, jak było 10, 8, 5 czy 3 lata temu. Chcemy świętować fakt, że Polacy to rozbiegany naród i z Waszą pomocą pokazać biegowe przemiany, przedstawić historie opisujące jak bieganie zmienia życie, a może nawet otoczenie. Zachęcamy do podzielenia się z nami swoimi opowieściami i spostrzeżeniami. Publikujemy je na bieżąco na serwisie Polska Biega oraz na wydarzeniu na Facebooku: "Weekend Polska Biega 2015 - Polska JUŻ Biega!" . Po kilku miesiącach zbierania Waszych historii stworzymy wielką galerię bohaterów Polska Biega! Dzielcie się z nami swoimi historiami. Wysyłajcie nam swoje zdjęcia i teksty na adres: polskabiega@agora.pl z dopiskiem "Polska JUŻ Biega" . Pokażcie jak bieganie zmieniło Wasze życie!

ZOBACZ TEŻ:  JAK BYŁO PODCZAS WEEKENDU POLSKA BIEGA 2014 i FOTORELACJĘ

Materiały partnerów

zobacz wybrane produkty