Drużyna "Polska Biega dla wnuków" rusza na podbój 13. Poznań Maratonu.

Za kilka dni maraton w Poznaniu. Jak czują się członkowie naszej drużyny "Polska biega dla wnuków", który wystartują właśnie tam?

Magdalena Tomczyk 53 lata, Poznań, 1 wnuczka

- To będzie mój pierwszy maraton, oby mnie nerwy nie zjadły. Biegam od roku, chciałam za jakieś 5-6 lat wystartować na takim dystansie. Zgłosiłam się do drużyny "Gazety" i wszystko nabrało rozpędu! Mam nadzieję, że na mecie nie będę skatowana, tylko szeroko uśmiechnięta. Jaki czas? Jakieś 5 godzin. Fajnie biec w swoim mieście - już mamy z rodziną poustalane, gdzie kto będzie kibicował. Ida, moja roczna wnuczka też, oczywiście, będzie. Porobią mi zdjęcia, to za kilka lat zobaczy, na jakie rzeczy rzucała się dla niej babcia. Marek Bekerman 53 lata, Paszkowszczyzna, woj. podlaskie, 1 wnuczka

- Miałem polecieć dziś do Tadżykistanu i Kirgistanu - pracuję tam jako trener dziennikarzy - ale  przesunęli mi ten wyjazd. Uff, będę miał spokojny przedmaratoński tydzień i spokojnie będę robić remont w domu. Ja często startuję w maratonach "z biegu" praktycznie wyskakuję z samolotu prosto na linię startu, a po biegu od razu na samolot. Żadnej celebracji. Trochę chorowałem, miałem kontuzję kolana, więc plan treningowy Wojtka Staszewskiego zrealizowałem na 75 proc. Ale on mówi, że mam się nie poddawać i próbować złamać 4 godziny w niedzielę. Zobaczymy, trenerze.

Arkadiusz Orzechowski 55 lat, Piaseczno p. Warszawą, 2 wnuczki

Zaskoczył wszystkich, bo po złamaniu kostki w sierpniu trenował dalej i - żeby w Poznaniu czuć się pewnie - wystartował tydzień temu w maratonie warszawskim. To był jego debiut na tym dystansie. - Czułem, że to konieczne, chciałem "polubić się" z dystansem. Nie ma się czym chwalić: przebiegłem i przeczłapałem trasę w 5:26.40. Już wiem, co to ta słynna "ściana" i co jeść na trasie, by jej nie zaliczyć. Noga dała radę. W niedzielę biegnę ze  Spartanami, mamy charytatywny cel do spełnienia. Wiem, że będzie dobrze.

Rozmawiała: Małgorzata Smolińska

Więcej na temat startu drużyny "Polska Biega dla wnuków" znajdziesz w dziale Polska Biega Maratony.