Półmaraton Warszawski: biegowe gwiazdy w stolicy

Do startu 6. Półmaratonu Warszawskiego zostały dwa tygodnie a na listach startowych już jest ponad 5000 biegaczy i biegaczek. W gronie zawodowców nie zabraknie zawodników i zawodniczek z krajowej czołówki. Wystartują m.in.: rekordzistka Polski Karolina Jarzyńska, młodzieżowa mistrzyni świata w triathlonie Agnieszka Jerzyk oraz zeszłoroczny mistrz Polski w półmaratonie Michał Kaczmarek.

Poza krajowymi gwiazdami biegania na starcie nie zabraknie też zawodowców z zagranicy. O zwycięstwo powalczą m.in. Boniface Nduva, zeszłoroczny zwycięzca Półmaratonu Warszawskiego, Michael Karonei, czterokrotny triumfator Półmaratonu Warszawskiego, Tola Bane, najszybszy zawodnik 32. Maratonu Warszawskiego oraz mistrzyni Litwy w półmaratonie - Gyta Norgyliene.

Organizatorzy liczą, że podobnie jak przed rokiem, także i teraz w Warszawie zostanie ustanowiony nowy półmaratoński rekord Polski kobiet. Ten w 2010 roku ustanowiła Karolina Jarzyńska, a podczas półmaratonu w japońskim Marugame jeszcze go poprawiła i aktualnie wynosi on 1:10:36. Czy w niedzielę 27 marca ten rekord będzie nieaktualny?

Pełna lista faworytów tegorocznego 6. Półmaratonu Warszawskiego

Dołącz do nas na Facebooku