Poznań Półmaraton: ruszyły zapisy

Planujesz start w 4. Półmaratonie Poznańskim? Nie czekaj do ostatniej chwili - zapisz się już dzisiaj! Bieg odbędzie się 3. kwietnia 2011 roku.

Opłata startowa wynosi 40 zł, a ostateczny termin zapisów mija 31.03.2011. Zapisy oraz więcej informacji: www.halfmarathon.poznan.pl

Przy okazji biegu półmaratońskiego nie zabraknie imprez towarzyszących. Mowa o półmaratonie dla rolkarzy i wózkarzy, Pasta-Party i Targach Expo. Te ostatnie, po raz pierwszy w nowej, wypróbowanej podczas jesiennego maratonu lokalizacji - Arenie. Biuro zawodów i tym samym odbiór pakietów startowych możliwy będzie od piątku do soboty (1 i 2 kwietnia 2011), natomiast w dniu biegu (3 kwietnia 2011) biuro zawodów będzie nieczynne.

Start wzorem lat ubiegłych usytuowano na ul. Baraniaka, natomiast metę w pięknej scenerii jeziora maltańskiego. Na pokonanie dystansu półmaratonu biegacze, rolkarze i wózkarze mają 3 godziny, podczas których biegnąc ulicami miasta będą mieli okazję zobaczyć Katedrę, Operę Poznańską, Zamek, Krzyże Poznańskie, jak również spotkać licznie zgromadzonych kibiców, którzy swym żywiołowym dopingiem będą wspierać wszystkich zawodników. Swoją pomoc oferują również pacemakerzy, którzy wyposażeni w kolorowe baloniki z oznaczeniami czasu, poprowadzą bieg równym tempem od startu do mety, gdzie na każdego zawodnika będzie czekał medal, posiłek regenerujący wraz z napojem, a na pierwsze trzy osoby w kategorii generalnej kobiet i mężczyzn puchary oraz nagrody finansowe.

Trasa 4. Poznań Półmaratonu

Trasa 4. Poznań PółmaratonuTrasa 4. Poznań Półmaratonu Fot. www.halfmarathon.poznan.pl

Dołącz do nas na Facebooku