Obcokrajowcy najszybsi w Kościanie

723 biegaczek i biegaczy pokonało trasę VI Międzynarodowego Półmaratonu im. dr. Henryka Florkowskiego w Kościanie. Najszybsi byli zawodnicy zza wschodniej granicy. Wśród mężczyzn wygrał Igor Geletij z Ukrainy, wśród kobiet najszybsza była Białorusinka Olga Salewicz.

Biegaczce z Grodna pokonanie trasy zajęło 1:14.15. Kolejne miejsca na podium rywalizacji kobiet zajęły Ukrainki: Olga Kotovska (1:14.16) i Tetiana Szmyrk (1:14.32).

Najszybszy półmaratończyk w Kościanie, Igor Geletij dotarł do mety w czasie 1:03.18. Kolejne dwa miejsca na podium także przypadły Ukraińcom: drugi był Witalu Szafar (1:03.24) i Andrej Toptun (1:03.27). Najwyżej sklasyfikowany Polak - Michał Kaczamrek z Poznania - zajął szóste miejsce pobijając w Kościanie swój życiowy rekord (1:04.08).

Półmaraton Kościan 2010Półmaraton Kościan 2010  Fot. Michał Rydlewski

Igor Geletij na mecie, fot. Michał Rydlewski

Podsumowując wyniki zarówno rywalizacji mężczyzn, jak i kobiet - widać wyraźnie, że w obu przypadkach w czołówce dominowali biegacze i biegaczki z za granicy. Wśród panów aż siedem z 10 miejsc zajęli obcokrajowcy, wśród pań sześć z dziesięciu najlepszych nie pochodziło z naszego kraju.