11. Poznań Maraton: ostatni dzwonek

Czas leci nieubłaganie. Tylko do 30 września można zapisać się do startu w największym polskim maratonie - 11. Poznań Maratonie im. Macieja Frankiewicza. Jak na razie na liście startowej znalazło się ponad 2700 biegaczy z 19 państ.

Ogromne zainteresowanie poznańską imprezą nie dziwi - codziennie organizatorzy przyjmują ich ok. 60 nowych zgłoszeń. Wśród biegaczy nie zabraknie oczywiście gwiazd. Dotychczas swój udział potwierdzili między innymi dziennikarka TVP2 Beata Sadowska, silna reprezentacja akcji Polska Biega ''Gazety Wyborczej'' i dziennikarze Polsat News, lekkoatleta Paweł Januszewski oraz reżyser teatralny, dramaturg - Jan Klata.

Pełną parą idą nie tylko zapisy, ale i przygotowania do 11. Poznań Maratonu. I chociaż to już 11. edycja tego biegu o rutynie nie ma mowy. ''Do każdej edycji Maratonu podchodzimy indywidualnie, każdy element rozpatrujemy w najmniejszym szczególe, tak by nic nie umknęło naszej uwadze, a zawodnicy czuli, że są uczestnikami wielkiego święta, bo to dla nich i z myślą o nich organizujemy Maraton'' - mówi Janusz Rajewski dyrektor maratonu.

Oprócz znanych już zmian organizacyjnych min. lokalizacja i godziny pracy biura zawodów, skrócony termin zapisów (o których więcej na stronie internetowej maratonu), w tym roku organizatorzy zamierzają wzbogacić program o dodatkowe imprezy towarzyszące. Większą oprawę (w stosunku do lat ubiegłych) będą miały Targi Expo, gdzie w hali Arena oprócz stoisk wystawców, w sobotę (9 października) na scenie będą się odbywały wykłady, pokazy artystyczne oraz liczne konkursy. ''Do tego zaangażujemy tegorocznych wystawców, którzy wspólnie z nami zbudują ciekawą ofertę dla odwiedzających tego dnia biuro zawodów maratończyków. Wzorem największych światowych maratonów chcemy przyciągnąć nie tylko samych zawodników, ale także ich rodziny, osoby towarzyszące, bowiem to święto również i dla nich'' - mówi Monika Prendke z biura prasowego maratonu. O dobrą oprawę będzie dbał Maciej Naroży z radia Eska, a partnerzy i patroni medialni wzbogacą program o atrakcyjne nagrody. Również w przeddzień maratonu nie zabraknie słynnej uczty makaronowej (Pasta-Party), biegów dla dzieci i młodzieży, biegu śniadaniowego oraz pogoni za Rektorem Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.

Poznań Maraton to święto sportu, aktywności, pokonywania własnych słabości, zwycięstwa nad bólem i niemocą, dlatego wzorem lat ubiegłych zawodnikom na trasie pomagać będą pacemakerzy z klubu biegacza Maniac. Nie zabraknie też kibiców, będą zespoły muzyczne, znani artyści i sportowcy oraz mieszkańcy miasta, którzy dotychczas nie zawodzili i tłumnie gromadzili się by wspierać zawodników zmagających się z dystansem 42,195 km.

Każdy zawodnik na mecie otrzyma medal i stanie przed szansą wylosowania samochodu osobowego marki Fiat. Warunkiem wzięcia udziału w losowaniu jest wypełnienie (przed startem) kuponu konkursowego i wrzucenie go do urny zlokalizowanej w Biurze Maratonu. Dodatkowo najlepsi zawodnicy w kategoriach wiekowych otrzymają nagrody ufundowane przez partnera sportowego - firmę Asics.

I na koniec jeszcze raz o zapisach. Te - przypominamy - są możliwe tylko do 30 września pod tym adresem

www.marathon.poznan.pl