Ukrainiec zdobył pucką ziemię

21 kilometrów i 97 metrów w godzinę siedem minut i 26 sekund - to czas zwycięzcy tegorocznego II Półmaratonu Ziemi Puckiej Ukraińca Sergija Okseniuka. Na starcie biegu stanęło 487 biegaczy.

Rosnąca liczba uczestników świadczy o rosnącej popularności tej imprezy. Rok temu, w I Półmaratonie Ziemi Puckiej wystartowało 326 biegaczy, teraz było ich o 161 więcej (sześć osób nie ukończyło biegu).

Z Polaków najszybszy okazał się Karol Rzeszewicz, który minął linię mety zaledwie 12 sekund po ukraińskim zwycięzcy biegu. Trzecie miejsce na podium dla Michała Kaczmarka (1:08:08).

W rywalizacji pań najlepsza była Białorusinka Maryna Damantsewicz (1:17:58). Druga była Krystyna Kuta (1:21:21), trzecie miejsce wywalczyła Arleta Meloch (1:21:30).