W wersji mini

Ambasadorzy Polska Biega wystąpili dziś w minimaratonie (4,2 km) organizowanym przy okazji VIII Cracovia Maraton. Poszło im całkiem nieźle.

Piotr Pacewicz, wicenaczelny "Gazety" był najszybszy - zajął trzecie miejsce w kategorii 50-latków. Za nim pojawili się na mecie: Marcin Stachura i Marek Stefankowski (obaj TVP Sport), zaangażowani członkowie-założyciele Klubu Polska Biega. Magdalena Żakowska, dziennikarka "Gazety", ambasador Polska Biega była trzecia w kategorii 30-latek. Minimaraton ukończył również znany dziennikarz sportowy - Przemysław Babiarz.

Na 4,2 km pobiegło prawie 700 osób, ale dużo więcej biegaczy (ok. 2 tys.) stanęło na starcie "królewskiego" dystansu. Wśród nich ambasadorzy PB: Wojciech Staszewski, dziennikarz "Gazety" (ukończył w czasie 2:52.45, do najlepszego wyniku życia zabrakło mu 3 minuty) i Kamil Dąbrowa z TOK FM (życiówka: 3:23.47). Świetnie pobiegł również Bogdan Dudzik z Kluczborka, uczestnik zeszłorocznej "Gazetowej drużyny", która w 13 tygodni przygotowała się do maratońskiego debiutu w Poznaniu, a także Marcin Chłopaś z Teleexpressu - jeden z filarów Sztafety Polska Biega.

Jeśli też biegliście w krakowskim minimaratonie lub w VII Cracovia Maraton, napiszcie o tym i przyślijcie swoje zdjęcia. Umieścimy je na naszej stronie.