Olga Ochal Wojskową Mistrzynią Świata w Maratonie! Lisowska i Chabowski ze srebrem

W ramach maratonu w Bejrucie rozegrane zostały 50. wojskowe mistrzostwa świata w maratonie. Polacy wywalczyli w sumie trzy medale w klasyfikacji indywidualnej oraz dwa w klasyfikacji drużynowej.

11 listopada na trasie królewskiego dystansu w Libanie rozegrane zostały 50. wojskowe mistrzostwa świata w maratonie. Po złoto sięgnął Mohamed Reda El Aaraby, który z czasem 2 godziny 10 minut i 41 sekund ustanowił rekord trasy oraz triumfował w klasyfikacji generalnej. Marokańczyk okazał się bezkonkurencyjny.

Srebrny medal wywalczył nasz reprezentant Marcin Chabowski. Biegacz z Wejherowa stracił do zwycięzcy aż 4 minuty. Jak sam podkreśla zawodnik z Maroka był poza jego zasięgiem. Polak w klasyfikacji generalnej był 8.

Arkadiusz Gardzielewski z czasem 2:21:38 dobiegł na metę jako drugi Polak. W klasyfikacji wojskowych mistrzostw świata był 9. Trzeci z naszych reprezentantów Artur Pelo z wynikiem 2:38:13 metę przekroczył jako 26 zawodnik "mundurowy". Niestety w wyniku kontuzji w rywalizacji nie wziął udziału obiecujący biegacz Szymon Kulka, który planował na tej imprezie swój debiut na królewskim dystansie.

Tytuł wojskowej mistrzyni świata w maratonie przypadł Oldze Ochal, która z czasem 2 godzin 38 minut i 14 sekund w klasyfikacji generalnej zajęła 7, miejsce. Ochal finiszowała w towarzystwie Artura Pelo, który linię mety minął sekundę wcześniej.

50. mistrzostwa świata w maratonie. Beirut 201850. mistrzostwa świata w maratonie. Beirut 2018 Fot. Beirut Marathon

Na końcowych metrach biegu rozegrała się zacięta walka o srebrny i brązowy medal. Ostatecznie minimalnie szybsza okazała się Aleksandra Lisowska (2:38:55), brąz przypadł Litwince Vaidie Zusinaite.

Kolejna reprezentantka Polski Karolina Pilarska pokonała dystans maratonu w 2:44:50 i zajęła 6. lokatę wśród wojskowych. Natomiast Monika Stefanowicz ukończyła bieg na 11. miejscu z czasem 2:57:58.

Triumfatorką Beirut Marathonu została Medine Deme Armino z Etiopii, która na mecie osiągnęła rezultat 2:29:30.

Wojskowe Mistrzostwa Świata w Maratonie. Beirut 2018Wojskowe Mistrzostwa Świata w Maratonie. Beirut 2018 Marathon Beirut

W klasyfikacji drużynowej Panowie zajęli drugie miejsce, a Panie pierwsze. Wśród mężczyzn bezkonkurencyjni okazali się Marokańczycy.

Wojskowe Mistrzostwa Świata w Maratonie. Beirut 2018.Wojskowe Mistrzostwa Świata w Maratonie. Beirut 2018. Marathon Beirut